Obudowa Sharkoon TG5 RGB w wersji PRO

Wraz z TG5 Pro RGB Sharkoon gruntownie zaktualizował jedną z ich klasycznych wersji: najnowsza obudowa midi ATX stanowi dalszy rozwój popularnego TG5 RGB.

Podczas gdy wygląd podświetlanego panelu przedniego został zaczerpnięty z jego poprzednika, budka została wyposażona w opcje sterowania i instalacji oferowane w najnowszych modelach. Panel boczny, który jest w całości wykonany ze szkła hartowanego, skupia uwagę na zainstalowanym sprzęcie, a kable, zasilacz i nośniki danych są ukryte. Efekty świetlne, a także chłodzenie powietrzem zapewniają cztery wentylatory LED RGB 120 mm. Odłączana taca wentylatora dla trzech przednich wentyli umożliwia także łatwą instalację systemu chłodzenia wodą.

Przód z podświetleniem RGB

Trzy adresowalne wentylatory RGB 120 mm oświetlają prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Kolejny wentylator jest wstępnie podłączony na tylnym panelu, rzucając światło do wnętrza skrzynki. Diody LED mogą być precyzyjnie sterowane i oświetlane według potrzeb za pomocą oprogramowania zgodnych płyt głównych, które mają wyprowadzenie 5V-D z kodowaniem-G lub 5V-D-G. Jeśli płyta główna nie ma tego połączenia, nadal istnieje zakres dwudziestu efektów świetlnych, które można obsługiwać ręcznie.

Sharkoon TG5 RGB PRO

Inteligentna obudowa

TG5 Pro RGB został zaprojektowany w celu zwiększenia dostępności i łatwej instalacji. Boczne i przednie panele da się szybko i łatwo zdemontować, umożliwiając nieskomplikowany montaż komponentów. Stały przepływ powietrza zapewniają cztery wentylatory 120 mm. Trzy z nich są umieszczone częściowo w głównej obudowie i bezpośrednio za przednim panelem, zapewniając maksymalny pobór powietrza. Dzięki zdejmowanej tacy wentylatora budka zapewnia wystarczająco dużo miejsca na radiatory o długości do 360 mm.

Pełny widok

Podczas gdy szklany panel przedni pozwala błyszczeć oświetlonym wentylatorom, panel boczny z hartowanego szkła przedstawia widok zainstalowanego sprzętu. Chcąc nie popsuć dobrego wyglądu, na panelu bocznym nie widać śrub. Panel po prostu opiera się na ramie bocznej, a następnie mocuje za pomocą dwóch śrub z tyłu skrzynki.

Sharkoon TG5 RGB PRO

Miejsce na komponenty

Wydajny sprzęt znajdzie wystarczająco dużo miejsca w TG5 Pro RGB. Karty graficzne o długości 40 cm, chłodzenie procesora o wysokości do 16,7 cm i zasilacze o maksymalnej długości 20,5 cm będą wygodnie umieszczone w obudowie. Łatwo też zmieści się dyski do przechowywania danych o różnych rozmiarach. W przypadku trzech dysków twardych 3,5″ lub czterech dysków twardych 2,5″ jest wystarczająco dużo przestrzeni.

Sharkoon TG5 RGB PRO

Porządek w środku

Uwaga widza powinna być skupiona na najważniejszych elementach, w tym celu wszelkie zakłócenia w TG5 Pro RGB szybko znikają z pola widzenia. Zasilacz, dyski twarde i dyski SSD można łatwo ukryć w tunelu zasilającym i za tacką płyty głównej. Okablowanie znika poprzez łatwo dostępne przepusty kablowe, gwarantując za każdym razem porządek.

Dane techniczne:
Format: ATX
Gniazda na karty rozszerzeń:
7
Pomalowana w środku:

Beznarzędziowa instalacja:
System do uporządkowania kabli:
Panel boczny Szkło hartowane: Szkło hartowane

Waga i wymiary:
Waga:
8,5 kg
Wymiary (dł. x sz. x w.): 45,2 x 21,5 x 46,5 cm

Kompatybilność RGB
Typ: Adresowalne
Porty: 8
Kontrola ręczna: 20 trybów
Kompatybilność z płytami głównymi: MSI Mystic Light Sync, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready, ASRock Polychrome Sync
Wyjścia piny RGB: 5V-D-G & 5V-D-coded-G

Maks. Miejsca na dyski i napędy
3,5″: 3
2,5″: 4

Porty
USB 3.0 (góra): 2
USB 2.0 (góra): 2
Audio (góra):

Konfiguracja wentylatorów
Panel przedni:
3x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie) lub Chłodnica (opcjonalnie)*
Panel tylni: 1x 120 mm Adresowalny wentylator RGB (w zestawie)
Panel górny:
3x 120 mm lub 2x 140 mm wentylator (opcjonalnie)

Kompatybilność
Płyta główna:
Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
Maks. długość karty graficznej:
40,0 cm
Maks. wysokość chłodzenia na procesor: 16,7 cm
Maks. długość zasilacza: 20,5 cm
Maks. grubość chłodnicy (przód): 5,2 cm

Opakowanie zawiera:
TG5 Pro RGB
Zestaw akcesoriów
Instrukcja

Pozostałe informacje:
* Zamiast wentylatorów można zainstalować opcjonalne radiatory
Kod kreskowy: 4044951029105

Prawdopodobna cena detaliczna w Polsce: 379 zł
Dostępność: dystrybutor na Polskę Wave Distribution, Veracomp

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: