NVIDIA wprowadza nowe funkcje do gry PlayerUnknown’s Battlegrounds

Specjalnie dla posiadaczy kart od znanego producenta.

Firma NVIDIA ogłosiła dzisiaj współpracę z Bluehole Inc., dzięki której gra PlayerUnknown’s Battlegrounds, będzie wyglądać jeszcze lepiej na komputerach z kartami graficznymi GeForce GTX, dzięki zaimplementowaniu funkcji NVIDIA ShadowPlay Highlights oraz innych zaawansowanych opcji.

Od dziś fani gry PlayerUnknown’s Battlegrounds w wersji dla komputerów PC mogą udostępniać swoje najlepsze momenty z rozgrywki za pomocą funkcji NVIDIA ShadowPlay Highlights. Jest to narzędzie do automatycznej rejestracji najlepszych momentów z gier w formie filmów lub nieruchomych obrazów, a także wygodnego udostępniania tych materiałów w serwisach Facebook, YouTube lub Imgur.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds to gra, która powstała jako mod do gry ARMA 3. Od tego czasu zyskała ogromną popularność i stała się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów w 2017 roku – przez pięć miesięcy zagrało w nią ponad 8 milionów graczy. Niedawno gra PlayerUnknown’s Battlegrounds przeszła do historii, gdy w jednym momencie grało w nią 600 000 graczy w serwisie Steam. To osiągnięcie, które dotychczas można było przypisać tylko jeszcze jednej grze.

Zespół techniczny NVIDIA współpracuje z Bluehole, dzieląc się wiedzą z zakresu tworzenia gier i pomagając we wdrożeniu najnowszych technologii graficznych i symulacji fizycznych do gry PlayerUnknown’s Battlegrounds. Firma NVIDIA udostępniła Bluehole między innymi własne biblioteki efektów, narzędzia programistyczne, dokumenty techniczne oraz próbki kodu źródłowego.

Obie firmy pracują od optymalizacją i stabilnością gry PlayerUnknown’s Battlegrounds , a także nad wdrożeniem funkcji i technik dostępnych wyłącznie dla graczy z kartami graficznymi GeForce GTX w swoich komputerach. Są to m.in. technika SLI, sterowniki Game Ready, technika NVIDIA G-SYNC, funkcja optymalizacji ustawień gier i współpraca z narzędziem GeForce Experience.

Źródło: NVIDIA

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.