NVIDIA GeForce RTX 4090 większy od Xboksa? Niedługo karty graficzne nie zmieszczą się do obudów

NVIDIA GeForce RTX 4090 większy od Xboksa, Switcha i Steam Decka
Newsy PC Technologie Xbox Series

Pewien internauta podzielił się zdjęciem NVIDIA GeForce RTX 4090 leżącym obok Xbox Series S. I tak, wychodzi na to, że konsola jest od niej mniejsza.

Niedawno NVIDIA oficjalnie ujawniła nową serię RTX 4000, wraz z iście gigantycznym GeForce RTX 4090. Ceny sprzętu okazują się skrajnie wręcz wysokie, więc niewielu graczy tak szybko skorzysta z dobrodziejstw dzisiejszych technologii. Być może jednak łatwiej będzie zainwestować w Nintendo Switcha czy Xbox Series S? W końcu zajmą mniej miejsca w mieszkaniu…

W internecie krąży ciekawe zdjęcie, na którym widać kartę graficzną GeForce RTX 4090 ustawioną obok Xbox Series S. „Mniejszy” brat Series X nie jest specjalnie dużym sprzętem, ale jego niewielkie rozmiary widać szczególnie w kontraście z nową kartą. Albo po prostu karta jest tak wielka. Zapewne to drugie.

Mój komputer nie ma wcale najmniejszej obudowy, ale raczej należy do tych „mniejszych”. Już teraz widzę, że nie ma bata, abym zmieścił do środka RTX 4090. Upakowanie RTX 2060 nie była specjalnie wymagające, ale NVIDIA chyba trochę przesadziła z wielkością. Internauci już teraz kpią, że sam koszt produktu to jedno. Potem będą przychodzić rachunki za prąd, które mogą skutecznie ostudzić zapał korzystania z iście next-genowych technologii.

Wkrótce na Twitterze zaczęły pojawiać się inne porównania. Jeden z użytkownik zestawił ze sobą RTX 4090 wraz z Nintendo Switchem i Steam Deck’iem. Tak, zgadliście – karta rządzi pod względem rozmiarów. Być może ktoś w NVIDIA zapomniał, że sama karta nie wystarczy, a reszta podzespołów też powinna mieć trochę miejsca…

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie