Marzenie wielu graczy. Oto 65-calowy monitor z wbudowaną konsolą

Oto szczegóły od zielonej ekipy.

Wraz z zaprezentowaniem wielkoformatowych monitorów dla graczy NVIDIA BFGD (ang. Big Format Gaming Displays), gry PC oficjalnie wkraczają na duży ekran.

Nowe monitory zostały stworzone we współpracy z firmami Acer, ASUS i HP, partnerami NVIDIA w sektorze producentów sprzętu komputerowego, i łączą w sobie wysokiej jakości 65-calowy wyświetlacz HDR o rozdzielczości 4K i częstotliwości 120Hz, technikę NVIDIA G-SYNC oraz konsolę – NVIDIA SHIELD. To połączenie zapewnia płynną rozgrywkę oraz dostęp do ulubionych aplikacji do strumieniowania multimediów na wielkim ekranie.

Serce wyświetlaczy BFGD: G-SYNC HDR

Sercem wyświetlaczy BFGD jest najnowsza technika G-SYNC HDR, która w każdym momencie rozgrywki synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu 120Hz z liczbą klatek na sekundę wyświetlanych w grze. Technika zmiennej częstotliwości odświeżania G-SYNC pozwala uzyskać płynną rozgrywkę z wyjątkowo krótkimi czasami reakcji na sygnały sterowania bez zakłóceń widocznych w grach, w których nie włączono synchronizacji pionowej. Nigdy wcześniej nie zastosowano jej w wyświetlaczu o tak dużej przekątnej.

Sam wyświetlacz 4K HDR jest wyposażony w podświetlenie ekranu rozmieszczone równomiernie na całej jego powierzchni (ang. full array backlight), cechuje się maksymalną luminancją wynoszącą 1000 nitów, a także obsługuje głębię kolorów DCI-P3, zapewniając najwyższą jakość obrazu.

NVIDIA BFGD

Gry z minimalnymi opóźnieniami

Nic nie jest ważniejsze dla graczy niż maksymalnie responsywna rozgrywka. Technika G-SYNC, znana dotąd z biurkowych monitorów dla graczy, została z powodzeniem przeniesiona do wyświetlaczy BFGD i jest aktywna podczas korzystania z komputerów PC, urządzeń Android, konsol do gier lub podczas strumieniowania gier z komputera biurkowego lub laptopa za pomocą technologii NVIDIA GameStream.

Strumieniowanie na wielkim ekranie

Integracja urządzenia SHIELD opartego na systemie Android TV w wyświetlaczach BFGD pozwala graczom z łatwością przełączać się między grami oraz innymi formami rozrywki. Pilot i kontroler do gier SHIELD dołączone do zestawu ułatwiają nawigację i korzystanie z najpopularniejszych aplikacji do strumieniowania, w tym Netflix, Amazon Video, YouTube i Hulu.

Obsługa funkcji Google Assistant pozwala sterować urządzeniem za pomocą poleceń głosowych. Technika G-SYNC HDR zapewnia też możliwość odtwarzania wideo w natywnej prędkości, obsługując m.in. formaty 23,976, 24 i 25 kl./s. Częstotliwość odświeżania ekranu jest dopasowywana do faktycznej prędkości źródła obrazu. W ten sposób wyeliminowano interpolację, a materiał jest wyświetlany zgodnie z intencją reżysera.

Dostępność i ceny

Wyświetlacze BFGD można osobiście przetestować na targach CES w apartamencie NVIDIA oraz w pomieszczeniu wystawowym produktów ROG firmy ASUS w hotelu Wynn Las Vegas (wyłącznie po umówieniu spotkania), a także  na stanowisku HP na wydarzeniach prasowych Pepcom i Showstoppers w poniedziałek i wtorek wieczorem. Oczekuje się, że wyświetlacze trafią do sprzedaży latem tego roku. Ceny i dokładne specyfikacje zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Źródło: Nvidia, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: