Co konkretnie zmieniło się w GTA Online? Nowy dodatek w szczegółach

Już się dozbroiliście?

Wczoraj pisaliśmy o patchu 1.40 do GTA V , który wprowadził do sieciowego trybu gry nowy dodatek Dozbrojenie. Jeśli jeszcze nie wiecie, co dokładnie z nim dostajemy (bunkry to nie wszystko), zapraszamy do czytania.

Na stronie Rockstar Games Social Club wszystko pięknie wyjaśniono:

Podziemna siedziba ma ogromne możliwości modyfikacji. Gdy już wybierzecie bunkier na stronie Maze Bank Foreclosures, możecie wybrać jego styl. Dodajcie strzelnicę (aby rywalizować z maks. 3 innymi graczami), kwatery mieszkalne, schowek na broń czy różne opcje transportu na zamówienie.

GTA Online: Dozbrojenie
GTA Online: Dozbrojenie

Gdy będziecie gotowi na eskalację działań, bunkier przyda się do przechowywania mobilnego centrum operacyjnego. Te potężne twierdze na kołach są kolejnym dodatkiem do Waszych kolekcji, dostępnym w Warstock Cache and Carry. Można rozbudować je o trzy dodatkowe moduły: taktyczne centrum dowodzenia, kwatery osobiste oraz warsztaty pojazdów i uzbrojenia, które pozwalają personalizować swoje wyposażenie, a także przechowalnię pojazdów osobistych.

POJAZDY BOJOWE

GTA Online: Dozbrojenie
GTA Online: Dozbrojenie

Nowa klasa zmotoryzowanej destrukcji. Sześć uzbrojonych, wojskowych maszyn śmierci, które zapewniają szeroki wachlarz niszczycielskich rozwiązań w każdej sytuacji bojowej. Wszystkie pojazdy można swobodnie personalizować w warsztacie pojazdów za pomocą modyfikacji odblokowywanych podczas badań.

BWP – Ciężki transporter piechoty, uzbrojony w wieżę z działkiem, które szatkuje wszelkie opancerzenie, jak gdyby było z papieru. Otwory strzelnicze pozwalają prowadzić ogień z broni indywidualnej nawet czterem najemnikom, a opancerzony kadłub zapewnia bezpieczeństwo załodze w każdych warunkach – tak na lądzie, jak i w wodzie. Dostępne ulepszenia to m.in. wyrzutnia rakiet przeciwlotniczych oraz miny zbliżeniowe do eliminowania pościgów.

Łazik Dune – Ten stylowy pojazd stworzony dla entuzjastów postapokaliptycznej zagłady jest lekki, ma opancerzoną ramę oraz karabin maszynowy i kompletnie zelektryzuje ćwoków podpierających słupy na parkingu przed Yellow Jackiem. Dostępne ulepszenia to m.in. granatnik kal. 40 mm, kaem kal. 7,62 mm i miny zbliżeniowe.

Wóz półgąsienicowy – W terenie radzi sobie jak czołg, ale ma wszystkie zalety ciężarówki: łatwe prowadzenie, przestrzenną kabinę i dużo świeżego powietrza dla tego świrusa na tyłach z cekaemem kal. .50. W warsztacie pojazdów w MCO można dodać miny zbliżeniowe, a pięćdziesiątkę wymienić na poczwórne działka odłamkowe kal. 20 mm.

Oppressor – Motocykl, który lata. Jeśli jednak chcecie wiedzieć więcej, to jest to rakietowy hipermotocykl, który zapewnia wszystkie zalety samolotu: potężny ciąg, wysuwane skrzydła dla siły nośnej i hamowania, a także montowany z przodu kaem dla frajdy kierowcy. Słabo Wam idzie celowanie? To zastąpcie karabin wyrzutnią rakiet.

Bojowa Tampa – Znany samochód muscle przeszedł bojowy lifting i ma teraz karabin obrotowy na dachu, a także grube opancerzenie. Dostępne ulepszenia to m.in. wyrzutnie rakiet z przodu, moździerz z tyłu oraz miny zbliżeniowe.

Naczepa przeciwlotnicza – Nie obchodzi nas, co postanowicie zmienić przy pomocy tej maszynki w kupę dymiącego złomu, ale możemy zapewnić, że cele nawet w powietrzu nie będą bezpieczne. Nabywca w pakiecie dostaje Vapida Sadlera, a z dostępnych ulepszeń warto wymienić podwójne działko kal. 20 mm oraz baterię rakiet kierowanych.

GTA Online: Dozbrojenie
GTA Online: Dozbrojenie

Ten nowy wymiar dostępnego uzbrojenia otwiera przed zorganizowaną przestępczością nieznane do tej pory możliwości. Uzupełnianie zasobów i rozwijanie swojej działalności pozwala odblokować i wypełniać misje związane z mobilnym centrum operacyjnym, a ukończenie ich odblokuje specjalne zniżki w Warstock.

GTA Online: Dozbrojenie
GTA Online: Dozbrojenie

ULEPSZENIA BRONI DO WERSJI 2

W warsztacie uzbrojenia w mobilnym centrum operacyjnym można ulepszać broń do wersji 2, co otwiera dostęp do większych możliwości taktycznych. Wersje 2 pistoletów, SMG, ciężkich karabinów snajperskich, bojowych MG, karabinów szturmowych i karabinków pozwalają stosować m.in. nowe rodzaje amunicji, np. smugową, zapalającą, przeciwpancerną czy rozpryskową. Do tego dochodzi noktowizja, termowizja oraz zestaw chwytów, hamulców wylotowych, kolorów, malowań i nie tylko.

NOWE CIUCHY, TATUAŻE I FRYZURY

W tym sezonie butiki i salony Los Santos są gotowe, by pójść za trendami mody i udostępnić najnowsze kolekcje w surwiwalistyczno-najemniczym klimacie: kurtki z kamuflażem, berety z demobilu, wojskowe trepy, groźne tatuaże i fryzury na rekruta.

GTA Online: Dozbrojenie
GTA Online: Dozbrojenie

Źródło: Rockstar Games Social Club

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.