Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Nowy BioShock oficjalnie zapowiedziany. Premiera nieprędko

Nieoficjalne doniesienia na ten temat okazały się prawdziwe – powstaje kolejna odsłona serii BioShock. Kiedy w nią zagramy? Za kilka lat.

Wydawca tytułu, 2K Games, poinformował, że tworzeniem gry zajmuje się nowe studio Cloud Chamber. Na czele tego zespołu stoi bardzo doświadczona osoba – Kelley Gilmore, która przez 22 lata pracy w branży pracowała nad takimi markami jak XCOM lub Civilization. Będzie to pierwsza kobieta w historii 2K, która stoi na czele studia deweloperskiego.

„Celem założenia Cloud Chamber jest kreowanie dotąd nieodkrytych światów – wraz z ich historiami – wychodzących poza granice tego, co jest możliwe w grze wideo. Nasz zespół wierzy w piękno i siłę różnorodności, co ma odbicie zarówno w charakterze studia, jak i naturze jego myślenia”, mówi Kelley Gilmore. „Jesteśmy doświadczonym zespołem twórców gier; wielu z nas odpowiada za powstanie, rozwój i długoletnią sławę BioShocka. To prawdziwy zaszczyt być częścią rodziny 2K jako producenci marki, która jest klasą samą w sobie”.

Najnowsza informacja dotycząca nowego BioShocka nie jest pierwszą, dzięki której mogliśmy dowiedzieć się, że seria doczeka się kontynuacji. Rok temu serwis Kotaku zdradzał nieoficjalnie, że 2K zaczęło po cichu pracować nad nową grą o nazwie Parkside. Teraz wiemy już, że chodziło o BioShocka.

Nie znamy jeszcze żadnych informacji na temat miejsca akcji czy fabuły gry. Jak informują twórcy, proces tworzenia nowej odsłony słynnego cyklu ma potrwać kilka lat – więc na wszelkie szczegóły jest jeszcze za wcześnie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%