Nintendo wraca do Polski. Mamy nowego dystrybutora!

Nintendo wraca do Polski. Mamy nowego dystrybutora!
Hot! Newsy
marioNa taką wiadomość fani wielkiego N czekali od lutego zeszłego roku, kiedy to firma Stadlbauer przestała zajmować się dystrybucją gier na 3DS-a oraz Wii U w naszym kraju.
Przez rok na oficjalnej stronie Nintendo Polska widniały komunikaty odsyłające nas z wszelkimi problemami do oddziału niemieckiego lub zapewniające, że coś się dzieje w sprawie dystrybucji i gierki z Marianem ponownie zawitają do polskich sklepów. Mijały miesiące i... nic się nie działo. Przyznam, że przestałem już nawet czekać na to, kiedy N przypomni sobie o nas. Przyzwyczaiłem się do sprowadzania gier zza granicy lub kupowania ich na wiadomo jakim portalu aukcyjnym. Nagle nastąpił przełom! Na stronie Nintendo Polska z niedowierzaniem przeczytałem: Od dnia 1 marca 2014 r., firma ConQuest entertainment a .s. będzie odpowiedzialna za dystrybucję Nintendo na rynku polskim. Co wiemy o ConQuest entertainment? Wystarczy nam tyle, że to spółka z Czech, która na tamtym rynku zajmuje się dystrybucją sprzętu i gier Nintendo. Po krótkim research'u w sieci okazało się, że firma rozpoczęła już budowę witryny internetowej w języku polskim, poprzez którą będzie rozprowadzała gry w kraju nad Wisłą. Póki co, stronka wygląda archaicznie, ale to dopiero początki. Najważniejsze, że można już przeglądać listę tytułów, które wkrótce wrzucimy do wirtualnego koszyka. Czy ConQuest entertainment ograniczy się jedynie do dystrybucji, czy może firma zajmie się również organizacją imprez i spotkań dla miłośników big N w Polsce - tego na razie nie wiadomo. Pozostaje czekać na rozwój wydarzeń, ale już ze spokojnym sercem, że może być tylko lepiej!
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie