Nintendo Switch – waga cyfrowych gier może stanowić problem

Przyda się dodatkowa karta pamięci.

Nintendo podało wagę niektórych gier, które trafią na Switcha w wersji cyfrowej do pobrania w Nintendo Shop. Wiele produkcji zmieści się na małej wbudowanej pamięci 32 GB, ale na przykład taki Dragon Quest Heroes I & II będzie wymagał od posiadacza sprzętu dodatkowej karty pamięci microSD.

Dragon Quest Heroes I & II waży właśnie 32 GB, nie ma szans, aby w całości zmieścić się na dysku konsoli. Zresztą zapewne część tej pamięci zajmie też system operacyjny oraz zapisywane stany gry i inne dodatki. Poniżej przedstawiamy listę niektórych gier wraz z potrzebnym miejscem na dysku w celu ich pobrania.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 13.4 GB
Mario Kart 8 Deluxe – 8.00 GB
Puyo Puyo Tetris – 1.09 GB
Disgaea 5 – 5.92 GB
Snipperclips – 1.60 GB
I Am Setsuna – 1.40 GB
Dragon Quest Heroes I & II – 32.00 GB
Nobunaga’s Ambition – 5.00 GB

Na pocieszenie dodamy jedynie, że gry na Nintendo Switch nie będą wymagały instalacji na dysku, tak jak to jest w przypadku tych na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Problem mogą mieć jedynie te osoby, które przyzwyczaiły się do cyfrowej dystrybucji. Jeśli kupicie grę w wersji pudełkowej, instalacja nie będzie wymagana.

W przypadku Nintendo Switch będzie można zwiększyć pamięć zakupując dodatkową kartę microSDXC. Jak podawało Nintendo w połowie stycznia, Switch będzie współgrać z kartami o maksymalnej pojemności 2TB. Takich niestety nie ma póki co w sprzedaży. Na polskim rynku udało nam się znaleźć microSDXC 256 GB w cenie 660 zł.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.