Dock z Nintendo Switch OLED trafi do sprzedaży, choć nie zabrakło kilku „ale”

Nintendo Switch OLED - PG
Switch

Big N ogłosiło, że dock sprzedawany w zestawie z Nintendo Switch OLED będzie można także nabyć osobno. Niestety, zakup tego kawałka sprzętu może być dla niektórych nieco utrudniony, a wewnątrz otrzymanego pudełka nie znajdą się żadne dodatkowe akcesoria.

Informacje na ten temat zostały przekazane za pośrednictwem DigitalTrends. Jak czytamy w wiadomości Nintendo:

Biała stacja dokująca i czarna stacja dokująca będą sprzedawane oddzielnie (bez kabla HDMI, bez zasilacza) w sklepie internetowym Nintendo. Nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej.

Oznacza to, że zasilacz i przewód HDMI trzeba nabyć we własnym zakresie, jeśli takowego się jeszcze nie posiada. Myślę jednak, że Nintendo podjęło słuszną decyzję, bo obecnie w większości dodatkową stację do Pstryczka będą nabywać osoby mające już konsolę. Drugą grupą klientów, którzy będą chcieli takowy nabyć, mogą być osoby pragnące podłączać sprzęt w dwóch różnych miejscach. Wtedy już wspomniane akcesoria rzeczywiście się przydadzą.

Nowy dock wprowadzony przy premierze Nintendo Switch OLED oferuje kilka dodatkowych benefitów względem swojego poprzednika. Poza białym wariantem gracze otrzymują w ramach odświeżonej wersji wbudowany port Ethernet kosztem jednego z gniazd USB. Jeśli jednak dwa złącza na przykładowo dwa kontrolery podłączane po kablu Wam wystarczą i potrzebujecie stabilnego/szybszego łącza internetowego, zakup nowej stacji wydaje się tym bardziej sensownym rozwiązaniem.

Swoją drogą, niedawno potwierdziło się, że dock ze Switcha OLED jest wyposażony w układ wspierający wyświetlanie obrazu w 4K i 60 fps. Co ciekawe, informator specjalizujący się w przeciekach wokół tematyki Nintendo twierdzi, że jeszcze niewydana wersja konsoli wspiera właśnie taką rozdzielczość. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie