Nintendo Switch może nie uciągnąć Prey?

Nintendo Switch
Newsy Polecamy Switch

Bethesda nie jest pewna czy sprzęt ma wystarczającą moc.

Nintendo do samego końca trzyma graczy w niepewności jeśli chodzi o Switch i moc drzemiącą w sprzęcie. Wiemy już jak konsola wygląda, ale na temat samych gier oraz ich jakości informacji jest niewiele. Dziś niepewności w tym temacie dodaje Pete Hines szef Bethesdy.

Otóż stwierdził on, że nie wie czy Nintendo Switch pociągnię nadchodzący remaster gry Prey. Produkcja ma się pojawić w przyszłym roku na PC, PS4 oraz XOne i ma być odświeżoną wersją hitu z 2006 roku. Hines w sprawie gry Prey został zapytany przez dziennikarzy Findera, którzy postawili konkretne pytanie. Czy Switch ma wystarczająco dużo mocy, aby uruchomić grę?

Nie mam pojęcia. Trwają co do tego dyskusje, ale nie ma jeszcze wniosków – odpowiada Hines.

Taka odpowiedź nas nie dziwi, bowiem wszystkie studia producenckie powinny zachować milczenie w sprawie Switcha, aż do prezentacji Nintendo 12 stycznia przyszłego roku. Do tego czasu nikt nie powinien się wypowiadać w sprawie możliwości sprzętu, więc wymijający komentarz Hinesa jest jedynie potwierdzeniem jego lojalności w stosunku do Nintendo. Natomiast wypowiedź można interpretować dwuznacznie. Być może faktycznie sprzęt nie posiada wystarczającej mocy, aby uruchomić nową wersję gry Prey.

Nintendo Switch debiutuje na żywo w The Jimmy Fallon Show

Szef amerykańskiego oddziału Nintendo Reggie Fils-Aime pojawił się w jednym z najpopularniejszych talk-show na świecie – The Jimmy Fallon Show. Pokazał on w trakcie programu nie tylko Super Mario Run, ale także Nintendo Switch. To pierwszy taki pokaz nowe konsoli japońskiego giganta. Mogliśmy dzięki temu zobaczyć, jak sprzęt spisuje się w akcji na przykładzie Zelda: Breath of the Wild.

Produkcję pokazywał zarówno Fils-Aime, jak i Jimmy Fallon, któremu dane było zapoznać się z bliska ze Switchem. W trakcie prezentacji zobaczyliśmy, w jaki sposób sprzęt zmienia się z konsoli stacjonarnej w mobilną.

Prezentacja w trakcie The Jimmy Fallon Show może potwierdzać tezę szefa marki PlayStation Shuhei Yoshidy, który niedawno stwierdził, że Nintendo adresuje swój sprzęt przede wszystkim do niedzielnych graczy. Nie da się ukryć, że pokaz w trakcie najpopularniejszego amerykańskiego talk-show, właśnie w taką grupę celuje.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie