Nintendo Switch – insider potwierdza, ile pamięci RAM dostanie konsola

Nintendo Switch – insider potwierdza, ile pamięci RAM dostanie konsola
Newsy Polecamy Switch

Wystarczy mocy nowemu sprzętowi?

Specyfikacja techniczna Nintendo Switch to nadal jedna wielka niewiadoma i zanim oficjalnie ją poznamy, minie jeszcze trochę czasu. Japoński producent zamierza zorganizować specjalny pokaz konsoli dopiero 12 stycznia przyszłego roku, na którym poznamy dokładną cenę oraz datę premiery. Liczymy, że nie zabraknie wówczas informacji odnośnie danych technicznych sprzętu.

Możliwe jednak, że już teraz poznaliśmy dokładną wielkość pamięci RAM, która znajdzie się na pokładzie Nintendo Switch. Jak pisze w serwisie Twitter branżowa insiderka Emily Rogers: Mogę potwierdzić, że Switch będzie miał 4 GB RAM nie tylko w zestawach deweloperskich, lecz również w wersji sprzedażowej konsoli. Czyli dwa razy więcej RAM niż w obecnym Wii U.

Jak pisze serwis Gamepur, spośród wspomnianych 4 GB RAM na gry zostanie przeznaczone od 2,5 do 3 GB pamięci. Reszta będzie obsługiwała system Nintendo Switch.

Musimy oczywiście pamiętać, że powyższe informacje nie są potwierdzone, zatem traktujcie je z lekkim dystansem. Jeśli jednak 4 GB RAM rzeczywiście wyląduje we wnętrznościach Switch, nie będzie to Waszym zdaniem za mało? Obecne PlayStation 4 oraz Xbox One dysponują pamięcią na poziomie 8 GB RAM, lecz to sprzęty typowo stacjonarne. Nowa platforma od Big N ma być natomiast hybrydą, nastawioną mocno na granie przenośne.

Nintendo Switch zje 3DS-a?

Jedną z ciekawszych opcji, którą będzie dawać nowa konsola Nintendo, jest to, że sprzęt ma być w pełni funkcjonalnym urządzeniem przenośnym. Pojawia się więc pytanie, czy przypadkiem wypuszczenie Switcha, nie zagrozi konsoli 3DS? Nintendo twierdzi, że nie ma takiej możliwości. Oto dlaczego.

Dzięki naszemu oprogramowaniu, 3DS stale rośnie. Ten biznes ma więc ciągle swoje momenty. I na pewno zamiast być zjedzony przez Switch uważamy, że 3DS może kontynuować we własnej formie – twierdzi szef Nintendo Tatsumi Kimishima.

Dla potwierdzenia tej tezy, warto przytoczyć najnowsze dane sprzedaży dotyczące 3DS-a. Niedawno Nintendo podało, że w ostatnim kwartale sprzedało 2.7 mln urządzeń. To naprawdę świetny wynik.

Nintendo podaje też, że za sprawą Switcha ma zamiar dać graczom całkiem nowe doświadczenie. Czy tak się stanie? Poczekamy co zaoferuje konsola w praktyce i jakie gry będzie można na nią zobaczyć.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie