Nintendo Switch – aktualizacja konsoli blokuje kolejne nieprzyzwoite słowa

Nowa aktualizacja do Nintendo Switch poza poprawą stabilności rozszerza pulę zbanowanych słów. Zablokowano między innymi słowa związane z koronawirusem.

Nintendo słynie ze swojego podejścia do oferowanych usług i produktów. Oferta Big N ma być przyjazna każdemu odbiorcy bez wyjątku i widać to we flagowych produkcjach ekskluzywnych, ale też kampaniach marketingowych firmy.

W aktualizacji oprogramowania o numerze 10.2.0 do Nintendo Switch wprowadzono usprawnienia stabilności systemu. Dataminer OatmealDome odkrył, że przy okazji w łatce poszerzono pulę zakazanych słów. 

Praktyka blokowania nieprzyzwoitych zwrotów nie jest niczym nowym w branży gier wideo. Podobne “filtry przyzwoitości” istnieją na przykład w League of Legends i Rainbow Six Siege. Nie zawsze działają one perfekcyjnie, ale w całkiem skuteczny sposób ograniczają toksycznych graczy na growych czatach.

Co ciekawe, Nintendo poza słowami powiązanymi bezpośrednio z rasizmem i obraźliwymi skrótami zablokowało również słowa… “COVID” i “Coronavirus“. Zabieg ten zapewne ma na celu zapobieganie szerzeniu dezinformacji przez wirtualnych znachorów.

Choć decyzja japońskiej firmy może budzić kontrowersje, to nie ma sensu kłócić się z jej polityką. Spora część użytkowników Nintendo Switch to młodsi gracze, którzy są szczególnie wrażliwi na manipulacje i jeśli można je ograniczać, to chyba warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: