Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nintendo Switch – aktualizacja konsoli blokuje kolejne nieprzyzwoite słowa

Nowa aktualizacja do Nintendo Switch poza poprawą stabilności rozszerza pulę zbanowanych słów. Zablokowano między innymi słowa związane z koronawirusem.

Nintendo słynie ze swojego podejścia do oferowanych usług i produktów. Oferta Big N ma być przyjazna każdemu odbiorcy bez wyjątku i widać to we flagowych produkcjach ekskluzywnych, ale też kampaniach marketingowych firmy.

W aktualizacji oprogramowania o numerze 10.2.0 do Nintendo Switch wprowadzono usprawnienia stabilności systemu. Dataminer OatmealDome odkrył, że przy okazji w łatce poszerzono pulę zakazanych słów. 

Praktyka blokowania nieprzyzwoitych zwrotów nie jest niczym nowym w branży gier wideo. Podobne „filtry przyzwoitości” istnieją na przykład w League of Legends i Rainbow Six Siege. Nie zawsze działają one perfekcyjnie, ale w całkiem skuteczny sposób ograniczają toksycznych graczy na growych czatach.

Co ciekawe, Nintendo poza słowami powiązanymi bezpośrednio z rasizmem i obraźliwymi skrótami zablokowało również słowa… „COVID” i „Coronavirus„. Zabieg ten zapewne ma na celu zapobieganie szerzeniu dezinformacji przez wirtualnych znachorów.

Choć decyzja japońskiej firmy może budzić kontrowersje, to nie ma sensu kłócić się z jej polityką. Spora część użytkowników Nintendo Switch to młodsi gracze, którzy są szczególnie wrażliwi na manipulacje i jeśli można je ograniczać, to chyba warto.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się