Nie będzie zalewu gier Nintendo na telefonach i tabletach

0 komentarzy

Nintendo mimo podpisania umowy z firmą DeNa, zamierza wydać do 2017 roku jedynie pięć gier na sprzęty mobilne.

Japoński gigant uspokaja. Do końca marca 2017 roku chce wydać zaledwie pięć tytułów na telefony i tablety, które będą związane z postaciami z gier Nintendo. Jest to związane z umową, którą firma podpisała z koncernem DeNa. Po zawarciu porozumienia, wiele mówiło się o tym, że sprzęty mobilne zaleje teraz fala gier Nintendo. Okazuje się, że jednak tak nie będzie i japoński producent, ze znaną sobie powolnością, wypuści w najbliższym czasie zaledwie pięć gier.

Nie wiadomo też, jakie to będą gry. Pierwsza będzie dostępna na telefonach i tabletach w tym roku. Pewne jest, że nie będzie to port z 3DS-a, czy Wii U, bowiem Nintendo podało, że chce tworzyć całkiem oddzielne produkcje, jedynie w oparciu o własne licencje na postacie.

Czekamy więc na pierwsze efekty współpracy. Jak sądzicie, jakie postacie z gier Nintendo zobaczymy na początku na sprzętach mobilnych?

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się