Netflix tłumaczy wpadkę z datą premiery Wiedźmina

Przed weekendem pisaliśmy o tym, że data premiery serialu Wiedźmin została przypadkowo ujawniona przez holenderski oddział Netflixa. Teraz firma tłumaczy wpadkę.

Dwa dni temu holenderski oddział platformy Netflix urządził sobie zabawę z użytkownikami Facebooka. Firma zaczęła odliczać nocki do premier kilku seriali i co ciekawe, na liście pojawił się Wiedźmin. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że data premiery serialu z Białym Wilkiem została zaplanowana na 17 grudnia 2019 roku. A może jednak nie?

Wiedźmin od Netflix – to kiedy ta premiera?

Holenderski post szybko został usunięty z Facebooka, a teraz Netflix twierdzi, że był on zwykłą pomyłką. W oświadczeniu dla serwisu Video Games Chronicle platforma tłumaczy:

Data premiery Wiedźmina nie została jeszcze potwierdzona. Post został opublikowany przez Netflix Holandia przez pomyłkę i nie wszystkie zawarte w nim informacje są dokładne / ostateczne.

Netflix umywa zatem rączki i twierdzi, że nic nie wyciekło, a 17 grudnia to pomyłka, a nie premiera serialu Wiedźmin. Wierzyć czy nie wierzyć?

Wcześniejsze przecieki wskazywały na premierę w grudniu 2019, zatem wciąż ostatni miesiąc roku pojawia się w tle rozważań o debiucie serialu. Jednak nie tylko – pod koniec sierpnia jeden z producentów, Giovanni Eūgene Altamarquéz, pisał na Twitterze, że główna część zdjęć do sezonu 1 została zakończona, choć pewnie trzeba będzie jeszcze coś dograć.

– Serial przechodzi pewne przeróbki po ponownym castingu na jedną z głównych postaci – podkreśla producent. – Od teraz, serial wchodzi w etap postprodukcji, gdzie, miejmy nadzieję, zostanie ukończony na czas, czyli późną premierę w 2019 roku, pod koniec października 2019 – dodaje. – Jedną z prawdopodobnych dat wydania odcinków serialu Wiedźmin jest piątek, 1 listopada – pisze producent na Twitterze.

Warto dodać, Giovanni Eūgene Altamarquéz ma wypisane na swoim koncie w serwisie Twitter daty premier seriali, które ma pod swoja pieczą. W przypadku Wiedźmina producent wpisał Wiedźmin Sezon 1 – październik 19.

Skąd październik? Producent wyjaśnia, że zostało to potwierdzone podczas rozmowy o zyskach, że seria wystartuje w październiku, podczas gdy początkowo martwiliśmy się, że może to potrwać do 2020 roku.

Ostatecznie nie wiadomo zatem, czy w końcu grudzień czy jednak wcześniej. Cóż – trzeba czekać na oficjalny komunikat Netflixa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.