Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Netflix ratuje kina. Firma wsparła szczytny cel gigantyczną kwotą

Netflix zdecydował się na wsparcie brytyjskiej branży audiowizualnej. Firma przekazała ogromną sumę pieniędzy fundacji Film And TV Charity.

Czas pandemii jest bardzo ciężki dla sieci kin i stacji telewizyjnych. Liczne ograniczenia skutecznie przeszkadzają w cieszeniu się rozrywką na wielkim ekranie, a programy telewizyjne stały się bardzo trudne w realizacji.

Netflix zdecydował się na wsparcie podupadającej branży telewizyjnej i filmowej. Jak donosi serwis Deadline, amerykański gigant streamingu przekazał łącznie ponad półtora miliona funtów na rzecz organizacji Film And TV Charity.

Zebrane pieniądze trafią do przedstawicieli brytyjskiej branży telewizyjnej i filmowej. Co ciekawe, nie tylko znane nazwiska otrzymają wsparcie. Na pomoc mogą liczyć też dopiero nabierający popularności aktorzy, którzy nie mogą się rozwijać przez globalną pandemię.

Narażanie zdrowia i życia aktorów i ekip filmowych nie jest warte żadnych pieniędzy, więc kolejne firmy upadają przytłoczone niezwracającymi się kosztami utrzymania. Dodatkowo nawet otwarte kina nie przyciągają już zbyt wielu ludzi, bo ci boją się ewentualnego zarażenia koronawirusem.

Bezpieczniej i wygodniej jest teraz usiąść na kanapie i zadowolić się filmem lub serialem w domowym zaciszu. Nic dziwnego, że Netflix zdecydował się na wsparcie bądź co bądź konkurencyjnej branży. Serwis „zyskał” na pandemii bardzo wielu nowych odbiorców. Niestety, kosztem innych przesiębiorstw.

Listę październikowych nowości na Netflix znajdziecie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się