Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Netflix z nową funkcją, oto Inteligentne Pobieranie

Netflix rozwija koncepcję pobierania filmów i programów na smartfony oraz tablety prezentując Inteligentne Pobieranie. Dzięki temu mamy oszczędzić sporo czasu oglądając Netflixa poza domem.

W 2016 roku Netflix wprowadził możliwość pobierania filmów na urządzenia przenośne. Teraz firma ogłasza kolejny krok, mający jeszcze bardziej ułatwić nam korzystanie z serwisu poza domem.

Netflix przedstawia Inteligentne Pobieranie

Dzisiaj z przyjemnością przedstawiamy funkcję inteligentnego pobierania. Na czym ona polega? Otóż po obejrzeniu pobranego odcinka jest on usuwany, a pobieranie kolejnego odcinka rozpoczyna się automatycznie. Po prostu: Ty oglądasz, a my zajmujemy się resztą – czytamy na oficjalnym blogu Netflixa.

Zatem nie będziemy musieli ręcznie bawić się w usuwanie obejrzanych już filmów czy seriali: Nowe rozwiązanie pozwala zapomnieć o konieczności przeglądania wszystkich zainstalowanych aplikacji i kasowania plików, które nie są już dłużej potrzebne, a niestety zajmują pamięć urządzenia. Po obejrzeniu pobranego odcinka jest on usuwany, a ściąganie kolejnego rozpoczyna się automatycznie. Funkcja zaczyna działać przy pierwszym nawiązaniu połączenia z siecią Wi-Fi, co oznacza, że pakiet danych pozostaje w nienaruszonym stanie. Po pobraniu kolejnego pliku, na ekranie urządzenia pojawi się odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu użytkownik zawsze może mieć ze sobą szereg odcinków serialu, który obecnie ogląda i cieszyć się nim w każdym miejscu – nawet tam, gdzie nie dociera Internet.

Funkcja Inteligentne Pobieranie jest również dostępna w Polsce. Kto nie chce z niej korzystać i zachować wszystkie pobrane odcinki, może ją wyłączyć. Na początku funkcja inteligentnego pobierania będzie dostępna na telefonach i tabletach z systemem Android.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%