Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Nauczyciel z Karoliny Północnej pozywa twórców Outer Banks

Nauczyciel Kevin Wooten uważa, że twórcy serialu Outer Banks dostępnego na platformie Netflix wykorzystali jego pomysł.

Nauczyciel angielskiego, specjalizujący się w kreatywnym pisaniu twierdzi, że twórcy (Shannon Burke, Josh Pate, Jonas Pate) amerykańskiego serialu dopuścili się naruszenia praw autorskich. W opinii Wootena pomysł na scenariusz filmu zaczerpnięto z jego książki zatytułowanej Pennywise: The Hunt For Blackbeard’s Treasure!

Liczba podobieństw jest rzekomo uderzająca. Bardzo zbliżona ma być fabuła widowiska. Bowiem w książce jak i w serialu odkrywamy losy nastolatków, którzy wchodzą w posiadanie mapy skrywającej miejsce położenia skarbu. Nauczyciel jest przekonany, iż doszło do kopiowania scenerii, a nawet w analogiczny sposób wykreowano antagonistów.

Kevin Wooten zwraca uwagę, że realizatorzy serialu mieli potwierdzić, iż inspiracje przy kreowaniu historii stanowiło dla nich miasto Wilmington. To właśnie w tym miejscu nauczyciel sprzedawał swoja publikację. Netflix nie odniósł się jeszcze do postawionego zarzutu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się