Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Muzyka z gier Bethesdy w sali koncertowej

Coś dla fanów Fallouta i Morrowinda, ale nie tylko!

Melomani usłyszą muzykę pochodzącą z gier wydanych przez Bethesda Game Studios w ciągu ostatnich 16 lat – od Morrowind aż po nadchodzącego Fallouta 76. BGS symfonicznie to ostateczny muzyczny hołd złożony seriom Fallout i The Elder Scrolls.

Każdy, kto był świadkiem koncertu orkiestry symfonicznej i chóru przyzna, że nie ma to jak 80 muzyków i wokalistów na żywo, wykonujących muzykę z naszych ulubionych gier. Od dzikiego refrenu walki z supermutantami po delikatną melodię spaceru po Białej Grani, BGS symfonicznie to prawdziwa uczta dla fanów i miłośników gier spod szyldu Bethesda Game Studios. Jednak przeniesienie znanych i ulubionych utworów z ekranów do sali koncertowej jest sporym wyzwaniem, co potwierdza sam aranżer i dyrygent, Andrew Skeet.

Oczywiście największą różnicą jest zmiana przestrzeni – sala koncertowa znacząco różni się od siedzenia w salonie przed telewizorem. Trzeba było wypełnić tę przestrzeń dźwiękiem, którego spodziewali się fani tych niezwykle popularnych gier. Musieliśmy sporo się napracować, aby podczas koncertu wszystko się zgadzało. To taka różnica jak w przypadku gry aktora w filmie i na deskach teatru – czasem trzeba nieco zmienić strukturę utworu, aby właściwie brzmiał on na żywo. Czasem trzeba dodać nowe instrumenty czy nieco zmienić aranżację, aby wszystko brzmiało mocniej – mówi Skeet.

Podczas gdy subtelne zmiany pomagają wzmocnić siłę występu muzycznego, najważniejsze jest, aby muzyka pozostała wierna oryginalnej kompozycji i by fani natychmiast rozpoznali, co jest wykonywane.

Z rozmysłem postawiliśmy na tradycyjny układ symfoniczny, ale w świecie Fallouta mamy mnóstwo dosyć niespotykanych dźwięków – wiele niskich, nastrojowych, potężnych instrumentów dętych oraz interesujące instrumenty perkusyjne, takie jak taiko czy dundun. Jest też instrument wyglądający jak ułożone poziomo fragmenty rusztowania (nazywa się scaffaphone). Wszystko gramy na żywo, więc musieliśmy naprawdę się postarać i dodać kilka rzeczy. Moja aranżacja miała na celu uzyskać jeszcze potężniejsze brzmienie! – dodaje Skeet.

Cały dochód z koncertu BGS symfonicznie zostanie przekazany War Child UK, fantastycznej organizacji charytatywnej, której celem jest wsparcie i polepszenie warunków życia dzieci mieszkających w obszarach konfliktów lub cierpiących w ich wyniku. Po zakończeniu koncertu możecie okazać swoje wsparcie, kupując niepowtarzalną koszulkę BGS symfonicznie, na której pojawia się wizerunek Vault Boya grającego na skrzypcach. Koszulka ta będzie dostępna wyłącznie w dniu koncertu.

Źródło: Bethesda

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się