Monety Wiedźmin do zamówienia. Droższa za 14 tys. złotych!

Mennica Gdańska przygotowała specjalne monety inspirowane Wiedźminem Andrzeja Sapkowskiego. Są naprawdę piękne i… drogie.

Wiedźmin nie daje nam o sobie zapomnieć – Mennica Gdańska przygotowała coś naprawdę wyjątkowego dla fanów Geralta z Rivii.

Najsłynniejsza polska seria fantasy przeniesiona na monety! “Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego podbił serca fanów fantasty na całym świecie. Do tej pory, na podstawie powieści wydano gry komputerowe, a pod koniec 2019 roku ma miejsce premiera serialu “Wiedźmin” na Netflixie. Mennica Gdańska we współpracy z Andrzejem Sapkowskim wybiła serię monet poświęconych właśnie tej serii – czytamy na stronie Mennicy Gdańskiej, która zaznacza, że jako jedyna otrzymała prawa do emitowania wiedźmińskich monet.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że przedstawione 2 monety to dopiero początek. Zobaczymy ich znacznie więcej. Pierwsza para nawiązuje do Ostatniego Życzenia, a kolejne będą związane z następnymi książkami o Wiedźminie. Tematyka monet ma z kolei nawiązywać do scen tytułowych lub innych ważnych dla przebiegu akcji.

Monety Wiedźmin – Ostatnie Życzenie

Pierwsza dwuuncjowa moneta przedstawia na rewersie walczącego Geralta, który wraz z Yennefer próbuje uratować Jaskra, owładniętego zaklęciem Dżina. Mennica Gdańska zaznacza, że moneta zdobiona jest wyjątkowo wysokim reliefem, który w najdrobniejszych szczegółach pokazuje każdy detal projektu. Miecz Wiedźmina został ozdobiony złotem. Yennefer otrzymała kulę wydrukowaną na drukarce 3D. Na awersie pokazano symbole Wiedźmina, takie jak wilk oraz miecz, a także salę oraz ornamenty zamku w Cintrze. Jej nakład wynosi jedynie 2000 sztuk na cały świat, a tylko 700 sztuk trafi na rynek kolekcjonerski. CENA: 1 399,00 zł.

Druga moneta waży kilogram. Na rewersie widzimy scenę z książki “Ostatnie Życzenie”, kiedy to Jeż chciał wziąć za żonę Pavettę, córkę królowej Cintry. Jej matka, Calanthe, nie chciała wyrazić na to zgody. Rewers zdobi wysoki relief ukazujący każdy szczegół projektu, a także agat, imitujący okno zamku. Na awersie pokazano moment przyjazdu Geralta do zamku w Cintrze. Moneta zawdzięcza swoją wyjątkowość tematowi, a także temu, że jest to 1 kilogram czystego srebra. Jej nakład to jedyne 200 sztuk na cały świat, a tylko 100 sztuk trafi na rynek kolekcjonerski. Zapakowana jest w eleganckie, błyszczące czarne opakowanie z wizerunkiem symbolu Wiedźmina – wilkiem. CENA: 13 999,00 zł.

Kto chce złożyć zamówienie, może to zrobić na stronie Mennicy Gdańskiej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: