Mod do Red Dead Redemption 2 pozwala napadać na banki w dowolnym momencie gry

Jeśli uważacie, że w RDR2 jest za mało rabowania banków, to może być coś dla was – oto nowy mod, dzięki któremu możemy dokonać napaści w dowolnym momencie rozgrywki.

Skok na bank nie jest możliwy w grze swobodnej w Red Dead Redemption 2 – to raczej element głównej linii fabularnej. Użytkownik serwisu Nexus Mods o pseudonimie Jedijosh920 postanowił to zmienić, tworząc moda o nazwie Bank Robberies, dzięki któremu praktycznie w każdym momencie grania możemy wejść do banku w Saint Denis, Rhodes czy Valentine i rozpocząć rabunek.

Jak to działa? Tak jak w realnym świecie i tak jak w wątku fabularnym: aby zrobić skok na placówkę, wystarczy po zainstalowaniu moda wejść do niej i wycelować bronią w bankiera. Nic prostszego. Takie działanie aktywuje specjalny skrypt, dzięki któremu postać niezależna zaczyna wykonywać określone czynności.

Należy pamiętać, że w przypadku rabunków poza wątkami fabularnymi nie możemy liczyć na pomoc członków gangu – bohater działa w pojedynkę, co czyni zadanie znacznie trudniejszym.

I na koniec jeszcze jedno dobre słowo: aby modyfikacja zadziałała, trzeba wcześniej zainstalować Script Hook RDR2. Szczegółową instrukcję wraz z plikami do pobrania znajdziecie pod tym adresem.