Mod Far Cry 4 Redux zmienia gameplay, by zwiększyć poziom immersji

Mod Far Cry 4 Redux zmienia gameplay, by zwiększyć poziom immersji
Newsy PC

Far Cry 4 debiutował już parę ładnych lat temu. Produkcja wciąż nie została jednak zapomniana – dowodem na to jest chociażby nowy fanowski mod, który w zamierzeniu jego twórcy mocniej zaangażuje gracza w rozgrywkę.

Autorem modyfikacji jest sympatyk Far Cry’a o pseudonimie BigTinz. Modder postanowił nieco poprawić jakość gry, by doświadczenie płynące z obcowania z tytułem z 2014 stało się bardziej absorbujące dla fanów FPS-a. Aby to osiągnąć, BigTinz skupił się przede wszystkim na uczynieniu rozgrywki bardziej wiarygodną. Rezultatem pracy moddera jest Far Cry 4 Redux.

Co daje mod? Całą masę bardziej lub mniej istotnych rzeczy. Przede wszystkim otrzymujemy możliwość ręcznego przeładowania broni. Całe uzbrojenie jest teraz dostępne od samego początku, choć by móc używać danej rzeczy, musimy ją uprzednio kupić. Modyfikacja wprowadza też parę nowych dodatków do broni oraz zwiększa zasięg niektórych zabawek.

Chcąc zwiększyć realizm postaci, BigTinz popracował nad motoryką bohatera – w rezultacie porusza się on teraz nieco wolniej, ale skacze wyżej. Zmiany dotknęły także funkcji wież, które służą już wyłącznie do usuwania “mgły wojny” – nie zdobędziemy dzięki nim żadnego darmowego elementu uzbrojenia. Oprócz tego, cała mapa gry jest dostępna już od samego początku rozgrywki.

Nie są to wszystkie zmiany, jakie wprowadza modyfikacja BikTinza. Aby przekonać się, co jeszcze wymyślił autor, najlepiej doświadczyć zmodyfikowanej rozgrywki na swojej własnej skórze. Potrzebne do tego pliki możemy pobrać ze strony Moddb.com – są one dostępne pod tym adresem.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie