Mocny cios dla Nintendo. Professor Layton 7 i Fantasy Life 2 ukażą się wyłącznie na telefonach?

Posiadacze Nintendo 3DS-a mogą poczuć spory zawód. Gry, które do tej pory kojarzyły się z przenośną konsolką japońskiego producenta, będą dostępne tylko na smartfonach i tabletach.

Level-5 producent serii gier Professor Layton oraz wydanego w zeszłym roku Fantasy Life, przenosi swoje gry z 3DS-a na urządzenia mobilne. Zarówno Professor Layton 7 jak i Fantasy Life 2 to całkiem nowe produkcje – bezpośrednie kontynuacje poprzedników wydanych na przenośnej konsolce Nintendo.

Fantasy Life 2 będzie zbudowane w oparciu o pierwowzór z 3DS-a, zawierać ma charakterystyczną grafikę i 12 różnych żyć (odpowiednik profesji w grze). W porównaniu do pierwszej części, w dwójce ma być jednak więcej elementów związanych z budową miasta. Wielu graczy domagało się rozbudowania tego aspektu i teraz twórcy w kontynuacji chcą posłuchać ich rady.


Nieco inaczej przedstawia się Professor Layton 7. Zdaje się, że będzie odbiegać od pierwowzoru, a mianowicie zostanie przemianowany na grę karcianą (screen poniżej).

Dziennikarze serwisu Siliconera zauważają jednak, że zapowiedź wymienionych gier na telefony i tablety, wcale nie wyklucza pojawienia się ich na konsolce Nintendo (już wcześniej Layton 7 był zapowiedziany na 3DS-a). Być może w całkiem innej odsłonie. Z drugiej strony zarówno Fantasy Life 2 jak i Layton 7 nie zapowiadają się na spin-offy przeznaczone na urządzenia mobilne (jak chociażby Assassin’s Creed Pirates), a całkiem nowe, pełnoprawne odsłony.

layton 7

fantasy life

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 Shares
Share2
+1
Tweet