Liga Call of Duty oficjalnie rozpoczęta

Liga Call of Duty oficjalnie rozpoczęta
E-sport Newsy PS4

Nagrody dla najlepszych czekają.

Pojawienie się Call of Duty World League w lokalnych progach wywołało niemałe zamieszanie, biorąc pod uwagę, że już w pierwszym tego typu turnieju Call of Duty w Polsce nagrody sięgają 10 tysięcy euro.

W minioną sobotę miały miejsce pierwsze mecze Etapu Kwalifikacyjnego, w których zmierzyło się ze sobą aż 8 drużyn z całego kraju. Zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę, jednak finalistami tej rundy okazali się gracze AiM e-Sports. W trzech kolejnych rozgrywkach rozgromili oni przeciwników, wygrywając w finale 250:150 z drużyną Team CrankeD. Pokonani gracze, razem ze zwycięzcami oraz pozostałymi dwoma najlepszymi zespołami tej rundy, będą mieli w Etapie Grupowym dodatkową szansę na zawalczenie o miejsce na podium.

Rejestracje do turnieju są wciąż otwarte dla śmiałków; końcowy termin to najbliższa sobota, 24. września, do godziny 19:59. Kolejna runda kwalifikacyjna rozpocznie się już w tę sobotę o 20:00.

Activision ogłasza Call of Duty World League

Producent Call of Duty oraz Activision ogłosili dzisiaj stworzenie ligi światowej Call of Duty, czyli międzynarodowej ligi e-sportowej wspierającej popularną serię. Program ten ma znacząco pogłębić poziom współpracy z elitarnym gronem zawodowców, jednocześnie zachęcając zwykłych graczy oraz początkujących zawodników Call of Duty do posmakowania rywalizacji na różnych poziomach umiejętności.

Liga Światowa Call of Duty będzie się składać z dwóch grup (Divisions) – grupy zawodowej (Pro Division) oraz grupy otwartej (Challenge Division) – każda z nich będzie miała swój udział w wielkim finale sezonu rozgrywek Call of Duty i najważniejszym wydarzeniu w konsolowym e-sporcie – Mistrzostwach Call of Duty. Zawodowe drużyny Call of Duty z Ameryki Północnej, Europy, Australii i Nowej Zelandii będą ze sobą rywalizować przez cały rok w trakcie sezonu zasadniczego grupy zawodowej, żeby wywalczyć sobie udział w Mistrzostwach Call of Duty, oraz powalczą o największe do tej pory nagrody pieniężne w sezonie. Grupa zawodowa Ligi Światowej Call of Duty rozpocznie rozgrywki w styczniu 2016 r. w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii.

Grupa otwarta umożliwi amatorom oraz graczom, którzy chcą zostać zawodowcami, wzięcie udziału we wzajemnej rywalizacji, a także doskonalenie własnych umiejętności. Zwycięskie drużyny z grupy otwartej również zdobędą miejsce na Mistrzostwach Call of Duty poprzez rywalizowanie w szeregu oficjalnych spotkań rozgrywanych w sieci lokalnej.

Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Call of Duty zostaną przeniesione i odbędą się nie wiosną, lecz jesienią 2016 r., dzięki czemu gracze otrzymają dodatkowy czas na udoskonalenie swoich umiejętności gry w Call of Duty: Black Ops III poprzez rywalizowanie w sezonie zasadniczym Ligi Światowej Call of Duty.

Podział Ligi Światowej Call of Duty na grupę zawodową oraz otwartą wiąże się z niespotykaną dotąd wysokością łącznej puli nagród do zdobycia na turniejach. Stawka to 3 miliony dolarów, które stanowią sumę nagród wypłacanych na turniejach, spotkaniach rozgrywanych w sieci lokalnej oraz Mistrzostwach Call of Duty.

Źródło: Activision

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie