Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

LG Wing – co powiecie na smartfon do grania z dwoma ekranami?

Niby trochę jak Nintendo DS, ale nie do końca. Oto ciekawostka od LG, czyli LG Wing.

Android Authority opublikowało dwa interesujące materiały wideo, które pokazują nową konstrukcję od LG. To smartfon z dwoma ekranami, ale nie takimi jak w przypadku Microsoft Surface Duo czy Samsung Galaxy Fold. LG Wing ma dodatkowy mniejszy ekran wyjeżdżający od tego pierwszego. Stanowi więc uzupełnienie, a nie większe rozszerzenie głównego ekranu. Przynajmniej tak to wygląda w przypadku wideo pokazanego przez Android Authority.

Ciekawie sprawa ma się z punktu widzenia gracza. Otóż na jednym z materiałów widzimy jak na dodatkowym ekraniku pojawia się mapa. To całkiem przydatna opcja, zwłaszcza że wyświetla się ona w niezłej jakości. Dalej w grach przykładowo RPG, mógłby się tam pojawiać inwentarz, czy nawet opcje dialogowe. Dla innych gier też by się zapewne znalazło kilka ciekawych rozwiązań.

Oprócz gier, LG jednak stawia na dodatkową codzienną użyteczność. Świetnie widać to na przykładzie nawigacji, gdzie główny ekran pokazuje mapę, a dodatkowy daje na przykład opcję dzwonienia lub przełączania strumieniowanej muzyki. Kierowca może więc cały czas obserwować nawigację, jednocześnie dzwoniąc lub przełączając ulubiony utwór.

Co sądzicie o takim zastosowaniu dodatkowego ekranu w telefonie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się