Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Kosmetyczne lootboxy jednak dają przewagę w PUBG?

Opinia twórców na podstawie sądowego pozwu.

W PlayerUnknown’s Battlegrounds można zdobywać skrzynki z dodatkowymi przedmiotami, jak i kupować skiny do broni i ubrania. Te teoretycznie nie powinny wpływać na rozgrywkę i dawać przewagę w grze. W końcu wprowadzają tylko kosmetyczne zmiany, a nie dodatkowe punkty do broni zwiększające jej skuteczność.

Okazuje się, że rzeczywistość może być inna i co ciekawego, dowiadujemy się tego z pozwu, który PUBG Corp. wystosowało chińskiemu producentowi NetEase, który stworzył rzekomo podróbkę PUBG w wersji mobile. Co takiego dowiadujemy się z pozwu?

Użytkownik może zbierać dodatkowe ubrania, takie jak kurtki, spodnie, czapki, okulary, rękawiczki, maski i koszule. Ubrania te nie wpływają na rozgrywkę, a stanowią artystyczną ekspresję, która zapewnia graczowi zróżnicowane wizualne wrażenia z rozgrywki, a także pozwala graczowi wyrazić siebie. Jednak odzież wpływa na rozgrywkę pod względem kamuflażu. Ubrania mogą pomóc graczowi wtopić się w otoczenie, dzięki czemu gracz będzie mniej widoczny wizualnie – czytamy w piśmie wystosowany przeciwko NetEase.

Jak widać, skiny wizualne mogą mieć wpływ na przewagę w trakcie gry. Nie jest to wyrażone wprost w statystykach, ale fakt jest taki, że strój w odpowiednich barwach, może być przydatny na określonej arenie. Tych w PUBG nie ma jednak za wiele.

A Wy co sądzicie o całej sprawie? Zdarzało Wam się mieć problem z graczami, korzystającymi z dodatkowych kamuflaży?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%