iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Oto najważniejsze nowości od Apple

Amerykański producent zaprezentował nowe smartfony.

Dziś miała miejsce konferencja Apple – okrzyknięta jednym z najważniejszych wydarzeń technologicznych tego roku. Dzięki licznym przeciekom przed samym wydarzeniem, zaprezentowane produkty nie okazały się zaskoczeniem. Jednak przynajmniej wiemy dokładnie, co przygotowało Apple.

Apple pokazało między innymi Apple Watch 3 i Apple TV 4K. Jednak wzrok wszystkich skierowany został przede wszystkim w stronę modelu iPhone X. To całkiem nowy smartfon przygotowany z okazji 10-lecia marki iPhone. Sprzęt wyposażony został w nowy procesor A11 Bionic o wysokiej wydajności. Najważniejszym elementem jest ekran, który ma teraz 5,8 cala. Wtopiony został niemal w całości w ramkę, dysponuje wyświetlaczem Super Retina w technologii OLED. iPhone X pozbawiony jest przycisku Home, ten zaprojektowany został w ramach wyświetlacza. Ponadto sprzęt odblokowuje się dzięki technologii Face ID – skanującej twarz. Ładowanie smartfona odbywa się bezprzewodowo, co znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu.

Cena iPhone X na polskiej stronie Apple to 4979 zł.

iPhone 8

Kolejną nowością zaprezentowaną w trakcie konferencji Apple był iPhone 8. To kontynuacja poprzedniego modelu iPhone 7, niemal identyczna jeśli chodzi o wygląd. Różnice tkwią jednak w szczegółach. Sprzęt wyposażono w lepszy aparat i mocniejszy procesor, a także zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości.

iPhone 8 będzie do kupienia od 29 września w cenie od 3479 zł za model 4,7 cala. iPhone 8 Plus z wyświetlaczem 5,5 cala to koszt minimum 3979 zł.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.