Intel ma się czego obawiać? AMD już ma 40% udziału w rynku

0 komentarzy

Tego zapewne jeszcze kilka lat temu mało kto by się spodziewał. Okazuje się, że AMD mocno goni Intela, a nawet może wyprzedzić swojego konkurenta.

Firma PassMark podała najnowsze wyniki badań, z których wynika, że AMD ma już niemal 40% udziałów w rynku procesorów. To świetny wynik na tle dominacji Intela w ostatnich latach. AMD zdominowało między innymi listę bestsellerów Amazonu. To jednak nie wszystko. Ponoć aż 60% badanych Europejczyków opowiada się za AMD.

Co interesujące, takiego wyniku AMD nie miało przez ostatnie 14 lat i wyraźnie wskazuje, że trend dominacji Intela, zaczyna się zmieniać.

Spora w tym zasługa procesorów Ryzen, które zbierają świetne oceny i bardzo dobrze wypadają w testach wydajności. Także gracze zaczęli je mocno doceniać. W obozie Intela widać jednak pod tym względem stagnację. Czyżby gigant zaczął się zbyt pewnie czuć na rynku i teraz zbiera tego żniwa?

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się