Hellboy też dostanie grę wideo, która zapowiada się na ucztę dla fanów komiksów

Hellboy Web of Wyrd to nowa gra będąca ucztą dla fanów komiksów
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hellboy w przeszłości dostawał już gry wideo, ale po wielu latach przerwy przyszła kolej na następną produkcję. Oto pierwszy zwiastun Hellboy Web of Wyrd.

W trakcie The Game Awards 2022 zapowiedziano sporo nowych tytułów. Ujrzeliśmy Idrisa Elbę w dodatku do Cyberpunka 2077, pierwszy raz zobaczyliśmy Death Stranding 2, a także nowy tytuł od twórcy BioShocka. Wśród wszystkich tych głośnych tytułów nie można zapomnieć o nieco mniejszych pozycjach. I jedna z nich zapowiada się szczególnie interesująco.

Hellboy Web of Wyrd na ciekawym trailerze

Studio Upstream Arcade we współpracy z Dark Horse Comics oraz autorem całej serii Hellboy Mike’iem Mignolą, zapowiedziało nową grę osadzoną w uniwersum Hellboya. Lubiany piekielny bohater dostał już w przeszłości parę pozycji, m.in. bardzo klimatyczną grę z 2000 roku. Trochę czasu jednak minęło, doczekaliśmy się paru filmów i nowych wydań, a o grach wideo ni widu, ni słychu.

Wszystko się zmieniło za sprawą Hellboy Web of Wyrd, czyli nowej produkcji, w której pokierujemy znaną wszystkim postacią. Tytuł ma przede wszystkim czerpać z komiksów, co widać w zasadzie na każdym zaprezentowanym materiale. Głównym wyróżnikiem jest tu styl graficzny, nawiązujący bezpośrednio do oryginalnej kreski z kart dzieł Mignoli. Jak patrzymy tylko na screeny, czyli statyczne obrazki, nawet nie wyglądają jak gra 3D, a bardziej wycięta ramka z komiksu.

Pod względem mechaniki nie ma raczej sensu spodziewać się niczego wybitnego. Będzie to roguelike, który skupi się przede wszystkim na walce wręcz i dystansowej z różnymi pokracznymi stworzeniami. Dziecię piekła zostało wysłane w celu zbadania zaginięcia pewnego agenta. Brzmi to dość prosto, ale twórcy obiecują, że na fabułę również postawili spory nacisk. Na razie nie znamy daty premiery produkcji. Wiemy za to, iż tytuł ukaże się na każdą obecnie liczącą się platformę – PC, Xbox One, Series X i S, Nintendo Switch oraz PlayStation 4 i 5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie