Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

GTA 5 vs RDR 2 – porównanie. Strzelanie do ludzi, efekt ognia, woda, oświetlenie…

W sieci wylądowało ciekawe porównanie, które zestawia dwie wielkie gry od Rockstar. Zapraszamy na filmik GTA 5 vs RDR 2.

Candyland podzielił się interesującym porównaniem wideo GTA 5 vs RDR 2. Filmik stara się pokazać, jakie różnice widzimy w obu grach odnośnie tych samych efektów, takich jak błoto, ogień, woda i innych. Wszystkie sceny z GTA 5 zostały zarejestrowane na komputerze PC w maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 4K. Jeśli chodzi o RDR 2, ten tytuł odpalono na konsoli Xbox One X.

W oczy rzuca się większa ostrość obrazu w GTA 5 na PC, podczas gdy RDR 2 zdaje się być bardziej miękkie i rozmyte. Jeśli jednak Dziki Zachód przeniesie się w przyszłości na blaszaki (oficjalnej zapowiedzi nie było), można się spodziewać, że pod tym względem obie produkcje będą na tym samym poziomie.

Premiery gier na grudzień 2018. Oto 15 najlepszych tytułów

Poza tym, Rockstar starał się ulepszyć wszystkie efekty, które były obecne w GTA 5. Widzimy zatem lepsze rozprzestrzenianie się ognia po roślinności, nowe efekty deformacji śniegu oraz udoskonalony system rozczłonkowania przeciwnika. Teraz po ustrzeleniu kończyny wroga/przechodnia widać, że rzeczywiście traci on część ciała. Wideo porównuje również błoto w obu grach oraz wodę, która nieco lepiej wygląda w RDR 2.

Red Dead Redemption 2 wyprzedza GTA 5 również pod względem efektów oświetlenia, a otoczenie wydaje się mieć dodatkową głębię.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%