Gry dla dzieci i całej rodziny? Poznajcie edukacyjną grę TooTTooT Zagadki

toot
Mobile Newsy

Pierwsza polska gra mobilna, w którą możesz pograć razem z dzieckiem.

Młode studio gier z Trójmiasta stworzyło produkcję dla całej rodziny dostępną na Google Play. Przepis na udaną zabawę jest prosty: usiądź razem z dzieckiem, znajdź fajną książeczkę i wymyśl zagadki. Ale co w przypadku, gdy do głowy nie przychodzą już nowe zagadki, a wszystkie książeczki są już kilkukrotnie przeczytane?

Młode trójmiejskie studio gier toottoot.pl zrobiło cyfrowe zagadki, w które można grać godzinami. Gra TooTTooT Zagadki zamiast izolować dziecko od rzeczywistości, pozwala na wspólną zabawę rodzica z dzieckiem. Zasady gry są proste: rodzic czyta bądź wymyśla zagadki dotyczące pór roku, a dziecko znajduje odpowiedź. Jest również tryb, w którym dzieci mogą grać samodzielnie – przydaje się on, gdy już nie masz sił na bycie kreatywnym, bądź jesteście w podróży.

Stworzenie tej gry było świetną zabawą dla całej mojej rodziny. Moje dzieci nie tylko wymyśliły część zagadek, ale również użyczyły nam swoich głosów. Są bardzo dumne z naszej produkcji – tłumaczy Jakub Mierzewsk, Game Designer. Gra zaprojektowana jest dla dzieci od 3 do 5 lat i w pełni dostosowana dla małych rączek.

W projekt zaangażowani byli: logopeda, polonistka, dzieci twórców oraz znajome przedszkolaki (najlepsi testerzy). Po wielu iteracjach powstała gra, która śmieszy, uczy i integruje rodziców z dzieckiem. Nie ma w niej żadnych reklam. Jest to świetna aplikacja do rozpoczęcia przygody z grami mobilnymi.

Gra jest prosta i trudna jednocześnie. Prosty jest sam jej mechanizm, trudne bywają zagadki. W TooTTooT Zagadki są cztery pory roku, a do każdej z nich jest losowany inny zestaw zagadek. Gra wymaga myślenia. Za prawidłowe odpowiedzi dostaniecie prezent: pięknie ilustrowane i opowiedziane przez dzieci historyjki tytułowego słonia TooTTooT. To, co wyróżnia grę, to tryb w którym rodzice czytają i wymyślają zagadki.

Gra zawiera:

– 102 interaktywne zagadki o porach roku
– ponad 200 zagadek tekstowych do wspólnej zabawy z dzieckiem
– 12 śmiesznych historyjek z polskim lektorem
– mechanizm losujący zagadki, dzięki czemu za każdym razem będzie inny zestaw pytań
– piękną, ręcznie rysowaną grafikę
– tryb rodzinny pozwalający na wspólną zabawę rodzica z dzieckiem
– tryb dla dzieci pozwalający dziecku grać samodzielnie

Źródło: Materiał producenta

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia