Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

GOG Galaxy łączy się z GeForce NOW. Cyberpunk 2077 trafi do „zielonej” chmury

GOG Galaxy połączy się z usługą gry w chmurze GeForce NOW. Do chmury NVIDII już wkrótce trafią największe hity od CD PROJEKT RED.

Usługi do gry w chmurze rozwijają się coraz szybciej. Aktualnie królem popularności jest zdecydowanie GeForce NOW, a tuż za nim wciąż rośnie autorskie rozwiązanie od Google w postaci Stadii.

Choć GeForce NOW wspiera sporą część gier z biblioteki Steam i stale rośnie w siłę, to część graczy narzeka na brak połączenia z GOG Galaxy, które posiada dość bogatą ofertę klasycznych tytułów.

W końcu ulegnie to zmianie. Na Twitterze platformy pojawiło się ogłoszenie zwiastujące połączenie GOG z GeForce NOW. Pierwszymi tytułami dostępnymi w ramach współpracy będą Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Nie wiadomo kiedy dojdzie do realizacji współpracy. Więcej szczegółów mamy poznać już wkrótce, najpewniej na chwilę przed premierę Cyberpunk 2077. To dość istotna wiadomość, bowiem Cyberpunk poza standardowymi platformami miał być dostępny tylko w chmurze Google Stadia, która jest nieco mniej popularna od GeForce NOW.

Ciekawe ile produkcje z GOG-a pojawi się w usłudze NVIDII. Poszerzenie biblioteki gier jest bardzo istotne w kontekście działania całej chmury, a „zieloni” udowodnili już, że zamierzają inwestować w poszerzenie dostępności gier na swojej platformie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%