Wielka awaria Fortnite naprawiona. Epic zapowiada zadośćuczynienie

Fortnite - skin Stonks
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Fortnite zmierzyło się wczoraj z siedmiogodzinną awarią serwerów. Gracze nie mogli się zalogować, przez co stracili masę czasu na oczekiwanie, aż Epic naprawi usterkę.

Epic Games potwierdziło, że awaria została już naprawiona. Co więcej, firma szykuje zadośćuczynienie dla graczy. Nie wiemy jeszcze, jak będzie ono wyglądać, ale konkrety poznamy już w przyszłym tygodniu.

Serwery gry Fortnite są z powrotem online (…).
Dziękujemy wszystkim za zrozumienie, gdy pracowaliśmy nad rozwiązaniem tych problemów i w przyszłym tygodniu będziemy mieli więcej szczegółów na temat tego, co robimy, aby pomóc Wam nadrobić stracony czas.

Ogłoszenie Epic Games

Tak długa przerwa w działaniu serwerów jest dużym problemem dla graczy. W Fortnite trwa obecnie zimowe wydarzenie, które jest limitowane czasowo. Dodatkowo w grze funkcjonują przecież przepustki bojowe, w przypadku których kilka godzin rozgrywki może odblokować nam parę nagród, za które zapłaciliśmy. Gracze mają więc prawo być wkurzeni i oczekiwać zadośćuczynienia za zaistniałe problemy.

Co ciekawe, awaria objęła nie tylko Fortnite. Problemy dotknęły również Epic Games Store, do którego momentami nie można było się zalogować. W efekcie gracze nie mogli uruchomić zakupionych tam gier.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie