Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Final Fantasy XVI zadebiutuje szybciej, niż myśleliśmy

Osoby oczekujące na Final Fantasy XVI mogą spać spokojnie. Jeden z magazynów branżowych potwierdził, że gra zadebiutuje stosunkowo szybko.

Chyba wszyscy pamiętamy zamieszanie wokół FFXV. Gra powstawała około dziesięć lat, a jej premiera była jedną wielką niewiadomą. Gracze martwili się, że podobny los czeka Final Fantasy XVI.

Na szczęście Square Enix nie pozostało dłużne oczekiwaniom fanów. Produkcja zadebiutuje stosunkowo szybko. PlayStation Magazine potwierdza, że FFXVI pojawi się na rynku w 2021 roku i trafi wyłącznie na PlayStation 5.

Źródło: GamesRadar via Imgur

Nie nastawiałbym się jednak na absolutną ekskluzywność dla sprzętu Sony. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że tytuł pojawi się również na innych platformach, ale nieco później. To najbardziej prawdopodobna opcja. Dodatkowo przypomnę, że podobnie sytuacja wyglądała w przypadku FFXV.

Choć Final Fantasy XVI wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród fanów cyklu, to nie zabrakło też wielu słów krytyki. Produkcji obrywa się za niewystarczająco ładną oprawę wizualną i ciężko się z tym nie zgodzić. Choć gra wygląda estetycznie, to zdaje się nie wykorzystywać pełni mocy nowej generacji sprzętu.

Twórcy zareagowali na opinie fanów dość szybko i zapowiedzieli, że gra będzie prezentować się o niebo lepiej w ostatecznej formie. Optymalizacja gry i udoskonalenie grafiki zostały zostawione na dalsze stadium produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się