Profesjonalna obsada, fanowski projekt. Tak wygląda film o Wiedźminie

Zapraszamy na świeżutki zwiastun.

Pół Wieku Poezji Później to tytuł niezależnego filmu, który został osadzony w uniwersum Wiedźmina, wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Obraz został sfinansowany m.in. przez fanów książkowej serii (i pewnie growej!), za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi. Choć mamy do czynienia z fanowskim filmem, jego obsada zasługuje na uwagę. Będzie Zbigniew Zamachowski jako Jaskier, Magdalena Różańska jako Triss czy Mariusz Drężek jako Lambert. Ten ostatni to również główny bohater Pół Wieku Poezji Później.

Film ma trwać około 30 minut, a jego akcja rozegra się długo po wydarzeniach, które znamy z książek Andrzeja Sapkowskiego.

Fabuła, w ogólnym zarysie, przedstawia się następująco: W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.