Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Fable 4 – za historię gry odpowiadać będzie scenarzystka Control

Fable 4 zyskało naprawdę uzdolnioną scenarzystkę. Anna Megill pracowała wcześniej nad Control, a teraz zajmie się historią w reboocie znanej serii RPG.

Seria Fable to ponadczasowy klasyk, który do dziś jest ogrywany przez tysiące graczy na całym świecie. Piękny, baśniowy świat, ogrom wyborów i przyzwoita rozgrywka uczyniły Bajkę jednym z ciekawszych erpegów ostatnich dwóch dekad.

Po latach ciszy, seria wreszcie powróci w formie rebootu. Fable 4 tworzą osoby odpowiedzialne za pierwsze odsłony, więc najwięksi fani serii mogą spać spokojnie. Co więcej, zespół Playground Games wzbogacił się o bardzo utalentowany nabytek.

Anna Megill to scenarzystka, która pracuje nad grami wideo od 16 lat. Współtworzyła ona takie hity jak The Division i Control, a teraz zajmie się tworzeniem historii nowego Fable. Oto, co Megill uważa o rzeczonej serii RPG.

Fable zajmuje w moim sercu specjalne miejsce. Ukazało się w tym samym roku, w którym rozpoczęłam pracę w branży i to pierwsza produkcja, w którą grałam patrząc z perspektywy dewelopera. Uwielbiałam rozumieć, w jaki sposób i dlaczego dokonywałam poszczególnych wyborów dotyczących mojej historii i obserwować wpływ, jaki wywierałam na otaczających mnie postaciach pobocznych.

– komentuje Anna Megill na Twitterze

Megill jest bardzo utalentowaną scenarzystką, co udowodniła już parokrotnie. Fable od zawsze stało mocną historią i oby „czwórka” kontynuowała tradycję.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się