Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Przyznano Europejskie Nagrody Filmowe za rok 2020

Jedna z produkcji zgarnęła wszystkie możliwe nagrody do jakich była nominowana podczas eventu-Europejskie Nagrody Filmowe.

Mowa o duńskim filmie Na rauszu, który zdobył uznanie krytyków. Świetne recenzje zwiastują sukces widowiska w trakcie ceremonii wręczenia Oscarów. Komediodramat, w którym jako aktor występuje Mads Mikkelsen, opowiada o nauczycielach szkoły średniej. Wcielają oni w życie koncepcję, by przez cały czas utrzymywać stały poziom alkoholu we krwi. Ma to pozytywnie przełożyć się na ich relacje z otoczeniem. Nie zdają sobie jednak sprawy jakie konsekwencje przyniesie im ciągłe picie.

Produkcja w reżyserii Thomasa Vinterberga, została nagrodzona w następujących kategoriach:
-europejski film
-europejski reżyser
-europejski aktor
-europejski scenarzysta

Wśród pozostałych nagrodzonych pozycji znalazły się również takie produkcje jak:
Hidden Away (najlepsze zdjęcia)
Collective (europejski dokument)
Joseph (europejska nominacja)

Europejska Nagroda Filmowa jest odpowiednikiem amerykańskiego Oscara i jest przyznawana przez członków Europejskiej Akademii Filmowej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się