Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Erotica 2022 – polski serial na Netflix. Wizja przyszłości budzi strach

Za serial Erotica 2022, który obejrzycie na Netflix, odpowiada pięć rodzimych reżyserek.

Erotica 2022 przedstawia dystopijną wizję przyszłości, w której kobiety zostały pozbawione przysługujących im praw. W tym świecie macierzyństwo staje się obowiązkiem, a zaburzone relacje międzyludzkie i wszechogarniającą alienacja stanowią codzienność. Chociaż wizja jest surrealistyczna, to autorki zauważają, że przedstawione wydarzenia mogłyby zaistnieć również dziś. Film jest więc swego rodzaju przestrogą.

Za widowisko odpowiadają Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Anna Jadowska, Anna Kazejak oraz Jagoda Szelc. Na ekranie zobaczymy zaś m.in.: Agatę Buzek, Małgorzatę Belę, Sarę Celler-Jezierską, Monikę Pikułę jak i Agnieszkę Żulewską.

Seria pięciu historii, które zostaną opowiedziane w produkcji, wpisuje się doskonale w bieżącą sytuację społeczno-polityczną. Mowa rzecz jasna o Strajku Kobiet, czyli protestach związanych z próbą zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Premiera serialu została zaplanowana na dzień 25 listopada bieżącego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się