EA o swoich planach w stosunku do Nintendo Switch

EA o swoich planach w stosunku do Nintendo Switch
Newsy Switch

Czy jest szansa na największe gry od EA na nowej konsoli Nintendo?

Na temat produkcji, które ukażą się wraz z premierą Nintendo Switch w marcu tego roku, wiemy naprawdę niewiele. Niektórzy wydawcy zadeklarowali wsparcie dla sprzętu od Japończyków, ale poza kilkoma utartymi sloganami, nie poszły za tym konkretne zapowiedzi.

W podobnym tonie wypowiedziało się niedawno EA. W trakcie UBS Global Technology Conference w San Francisco, dyrektor zarządzający w EA czyli Blake Jorgensen stwierdził, że firma planuje wydać grę lub dwie na Nintendo Switch. Co ważne, dodał on, że nie będzie to produkcja dedykowana nowemu sprzętowi, a jedna z większych gier z listy wydawniczej.

EA już wcześniej wspierało Nintendo swoimi grami, ale trwało to bardzo krótko. W przypadku Wii U tylko przez rok. Na ten sprzęt ukazały się takie gry jak: Mass Effect 3, Need for Speed Most Wanted, Madden NFL 13 i FIFA 13. Po roku od premiery Wii U, EA podało, że nie planuje już żadnych gier na ten sprzęt. Dla porównania, pierwsze Wii dostało od EA ponad 60 gier od tego wydawcy.

Jak sądzicie, czy Nintendo Switch podzieli losy Wii U w kwestii dostępności gier od zewnętrznych wydawców? Pytanie też, czy w ogóle jest to problem w przypadku tej konsoli? Dajcie znać w komentarzach pod tekstem, co o tym sądzicie.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie