To koniec pudełek? EA kończy z fizyczną sprzedażą gier w pierwszym regionie [AKTUALIZACJA]

Gry w pudełkach coraz rzadsze. Kolejna firma zmienia swoje zasady
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

EA przechodzi „restrukturyzację” i w pierwszym regionie przestanie sprzedawać pudełkowe edycje gier. Firma stawia na cyfryzację i wirtualne towary.

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie od Electronic Arts w związku z przedstawioną tu sytuacją. Okazuje się, że firma nie zamierza jednak wstrzymywać na ten moment sprzedaży edycji pudełkowych gier w krajach niemieckojęzycznych.

Nie wstrzymaliśmy fizycznej dystrybucji naszych gier w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, a gracze nadal będą mogli kupować nasze gry u sprzedawców w całym regionie. Ostatnie doniesienia twierdzące inaczej są nieadekwatnym odzwierciedleniem informacji zawartych w statutowym sprawozdaniu finansowym EA Germany.

– notka prasowa Electronic Arts

Poniżej oryginalna treść newsa.


Pudełkowe edycje gier wideo niegdyś były w zasadzie „tym jedynym” sposobem na zagranie w coś. Czasy jednak się zmieniają, a pudełka powoli odchodzą do lamusa. Nie zrozumcie mnie źle, sam uwielbiam podziwiać moją kolekcję. Wychodzi jednak na to, że będzie trzeba powoli się od tego odzwyczajać.

EA kończy z pudełkami

Cyfrowe wersje gier od lat dominują wszelkie inne formy ich sprzedaży. Jasne, wielu graczy wciąż ceni sobie pudełka, a te w zasadzie każdym regionie nadal trafiają do sklepów. Tyle że klienci najwyraźniej uwielbiają „nową” formę zakupów. W końcu jest to faktycznie wygodniejsze, szybsze i czasami nawet tańsze. Należy do tego dodać coraz większą popularność wszelkiego rodzaju subskrypcji i usług, a jawi nam się przyszłość bez pudełek.

I tak się powoli dzieje, a przynajmniej w krajach niemieckojęzycznych. To właśnie niemiecki serwis GamesWirtschaft podaje, że tamtejszy oddział Electronic Arts zdecydował, iż nie będzie już więcej prowadził dystrybucji w formie fizycznej. EA ponoć doskonale zdaje sobie sprawę ze słabej kondycji sprzedaży wydań pudełkowych. To właśnie subskrypcje oraz cyfrowe edycje wygrywają ze „starszą” formą sprzedaży. Co więcej, EA chyba się to nie opłaca, bo za sprzedaż cyfrową odpowiadają inne podmioty.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez serwis, Electronic Arts obecnie się „restrukturyzuje” i przed paroma miesiącami zakończył współpracę z lokalnymi firmami. Skutkiem tego jest oficjalny koniec prowadzenia fizycznej sprzedaży swoich produktów, tj. gier wideo. Korporacja zdaje sobie sprawę z chwilowego spadku przychodów z tego tytułu, ale istnieje spora szansa, że przełoży się na większe oszczędności (oraz zyski) w przyszłości.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie