Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Pad DualSense do PS5 działa z PC

Na chwilę obecną jednak nie wszystkie funkcje kontrolera DualSense są obsługiwane na PC

Platforma dystrybucji cyfrowej Steam w ramach wersji beta, umożliwia wstępne przetestowanie pada stworzonego pod next-gena. Opcje takie jak: haptyczne wibracje, adaptacyjne triggery, żyroskop a także panel dotykowy nie są na chwilę obecną wspierane. Okazuje się również, że zastosowano wsparcie dla kontrolera konkurencyjnej platformy Xbox Series X. Obecna edycja oprogramowania nie jest ostateczna, więc nie można wykluczyć, że kolejne aktualizacje rozszerzą zakres możliwości wykorzystania DualSense.

Najnowsze urządzenie umożliwiające obsługę konsoli od firmy Sony, wprowadza w wielu aspektach innowacje. Wibracje starają się symulować takie wrażenia, jak odrzut po wykorzystaniu rozmaitych broni. Adaptacyjne triggery zaś pozwalają doświadczyć określonego poziomu siły i napięcia gdy wchodzimy w interakcje ze światem gry. Przykład? Na własnej skórze poczujemy coraz bardziej napinająca się linę. Dodatkowo wbudowany zestaw słuchawkowy i mikrofon, nie wymagają korzystania z niewygodnego headsetu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się