Obyś nie był w tym gronie pechowców, którzy kliknęli “aktualizuj DualSense”

dualsense nowe kolory
Newsy PC PS5

Najnowsza aktualizacja oprogramowania kontrolera DualSense nie każdemu wychodzi na zdrowie. Kilku graczy, którzy pobrali firmware korzystając z komputera PC, już narzeka na dryfujące analogi.

Na forum Reddit pojawiają się narzekania osób, które pobrały nową aktualizację DualSense, oznaczoną numerkiem 0307, przez komputer PC. Niestety, pojawiły się po tym problemy uniemożliwiające normalne korzystanie z pada.

Aktualizacja DualSense i dryfujące analogi

Jeden z pechowych użytkowników twierdzi, że przed pobraniem aktualizacji 0307 wszystko działało wzorowo. Po aktualizacji lewy drążek zaczął natomiast robić, co mu się żywnie podoba. Nie pomogło ponowne parowanie pada przez Bluetooth. Nie pomogło również restartowanie kontrolera.

Inny forumowicz pisze z kolei, że po prostu “grał w grę”, ale postanowił przerwać specjalnie, by zaktualizować DualSense. Po instalacji softu od razu powrócił do rozgrywki, lecz drążek kontrolera zaczął wykazywać oznaki dryfowania w kierunku góra-lewo i sporadycznie w dół. Jasne, mógł to być przypadek, ponieważ akurat w tej samej chwili pad “dostał awarii” z innego powodu niż aktualizacja. Sądzę jednak, że to naprawdę mało prawdopodobne, choć oczywiście możliwe.

Są również gracze, i to w druzgoczącej większości, którzy pobrali aktualizację 0307 przez PC i pocinają na DualSense w najlepsze. Obyś był / była właśnie po tej stronie mocy, a nie pechowym wybrańcem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie