Dodatki do Wiedźmina 3? Jednak będą płatne DLC!

Wcześniej CD Projekt RED podawał, że nie ma zamiaru zdzierać pieniędzy z graczy.

W listopadzie zeszłego roku podawaliśmy, że CD Projekt RED planuje 16 całkiem darmowych dodatków do Wiedźmina 3. Oto jak wtedy informował o tym producent:

Pamiętamy jeszcze czasy, gdy np. nowa mapa do gry nie oznaczała konieczności sięgania do portfela. Świat się zmienił, rozumiemy jego biznesowe realia, ale uważamy, że to naprawdę nie musi oznaczać, że np. dodatkowy miecz czy zbroja dla konia muszą być płatne. Szczególnie, że dosłownie przed chwilą zapłaciliśmy za całkiem nową grę.


Z takiej informacji można było wywnioskować, że polska firma faktycznie chce trochę inaczej podejść do premiery Wiedźmina niż pozostali producenci. Nie da się ukryć, że taka wypowiedź dawała spore nadzieje na zmianę. Okazuje się, że było to jedynie marketingowe gadanie przed premierą i sprytne ukrycie tego, co nastąpi po kilku miesiącach.

Otóż dziś dowiadujemy się, że jednak płatne dodatki będą w grze. Jak mają się kształtować ich ceny i co zaoferują? Serca z Kamienia ma kosztować 39 zł , Krew i Wino 79 zł, a pakiet dodatków: 92 zł. Plusem jest to, że w sumie zaoferują dodatkowe 30 godzin zabawy.

– Prace nad ostatnią częścią wiedźmińskiej trylogii dobiegają końca, ale to jeszcze nie koniec naszych najbliższych planów związanych z tym światem. Po raz pierwszy zaoferujemy graczom ogromną dodatkową zawartość, która nie tylko zintensyfikuje ich doznania związane z Wiedźminem 3, ale również pozwoli nam animować życie naszego flagowego tytułu na długo po jego premierze. Ogłoszone dzisiaj dodatki to dwa mniejsze, ale wysokiej jakości produkty zapowiadane w strategii Grupy CD PROJEKT na lata 2013-2016 – podkreśla Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT.

Serca z Kamienia to kilkunastogodzinne przygody, które zabiorą graczy do Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu, gdzie wciągnięty w mroczną intrygę Geralt spotka tajemniczego Pana Lusterko.

Krew i Wino to ponad dwudziestogodzinna historia osadzona w zupełnie nowym regionie świata Wiedźmina – Toussaint. W krainie nietkniętej wojną, gdzie atmosfera beztroski i hulanek jest jedynie przykrywką dla krwawego sekretu, Geraltowi przyjdzie stawić czoła złu, które jest w stanie zwalczyć tylko wiedźmin.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

28 Shares
Share27
+11
Tweet