Obsidian będzie pracować nad nowym Falloutem?

Fallout. Fallout zmienia się bardzo często.

Nazwę Obsidian Entertainment kojarzyć powinni wszyscy miłośnicy gier RPG. W końcu to deweloperzy z tego studia są odpowiedzialni za takie tytuły, jak Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas czy niedawno wydane Pillars of Eternity.

Mówi się, że wspomniany nieprzypadkowo Fallout: New Vegas jest grą nieporównywalnie lepszą od czwórki, a przynajmniej lepszym Falloutem – ponoć ma ciekawsze questy, lepiej zrobione dialogi i bardziej czytelne wykorzystanie umiejętności. Dla rozczarowanych najnowszą odsłoną pojawiła się jednak na horyzoncie iskierka nadziei w postaci wpisu na Twitterze, w którym Eric Fenstermaker (designer studia Obsidian Entertainment) mówi:

Zawsze chętnie podejmę się pracy nad Falloutem. Myślę, że dotyczy to większości z nas. To naprawdę fajne pole do pracy.

Tweet Fenstermakera nie jest oczywiście zapowiedzią nowej części, prawdopodobnie wręcz nie znaczy on absolutnie nic. Z drugiej strony designer w żaden sposób nie zaprzeczył w odpowiedzi na pytanie, czy studio miałoby nad grą kiedyś pracować. Muszę przy okazji zapytać – marzy się komuś kolejny Fallout od Obsidianu? Biorąc pod uwagę sukcesy Wasteland 2 i Pillars of Eternity kto wie, może i nawet doczekamy się go w postaci izometrycznej.