Commodore PET – legenda powraca jako smartfon! Cena, szczegóły, zdjęcia

Kultowa marka ponownie zadomowi się w świecie elektroniki na dobre? Oto kolejna próba wskrzeszenia legendy.

Dla starszych graczy Commodore = nostalgia, a na tym wiadomo – można nieźle zarobić. Oczywiście nic w tym złego, kiedy dostajemy produkt solidny, wart swojej ceny. Commodore niegdyś królowało na rynku domowych komputerów, lecz po okresie chwały przyszedł czas zapomnienia.


Co kilka lat znana marka próbowała zaistnieć w świadomości fanów elektroniki. W 2004 roku mieliśmy małe konsole w formie joysticków, które wystarczyło podłączyć do telewizora. Cztery lata temu Commodore USA wymyśliło natomiast komputery, które zamiast zwykłej obudowy zostały zamknięte w klasyczne klawiatury rodem z C64.

Teraz mamy kolejny pomysł. Jak donosi serwis Wired, kultowa marka postanowiła powrócić w formie smartfonów Commodore PET – tak samo nazywały się pierwsze komputery firmy, wprowadzone do sprzedaży w 1977 roku. Co ciekawe, telefon zostanie wyposażony w emulator, pozwalający odpalać gry z C64 oraz Amigi. Produkt powinien trafić do sprzedaży w tym miesiącu, również na terenie Polski. Sugerowana cena, to 300 dolarów.

Co w środku? Commodore PET posiada ośmiordzeniowy procesor Mediatek 1.7GHz, 3 GB pamięci RAM, wyświetlacz 5.5 cala czy kamerkę o rozdzielczości 13 megapikseli. Więcej szczegółów technicznych możecie zobaczyć na fotce w galerii.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share18
+11
Tweet