Charytatywna inicjatywa polskich graczy

charity-stream
E-sport Newsy

Młodzi internetowi twórcy, gracze oraz streamerzy zbiorą pieniądze dla pacjentów kliniki Przylądek Nadziei.

Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Jak się okazuje ta prosta prawda życiowa jest nieobca również współczesnej młodzieży. Co prawda młodzi ludzie spędzają mnóstwo czasu przed ekranami komputerów, ale wbrew obiegowym opiniom nieobca jest im empatia i problemy innych, a szczególnie dzieci.

Dokładnie rok temu młodzi gracze podczas 24-godzinnej transmisji internetowej zachęcali do przekazywania dobrowolnych wpłat wspierających działania kliniki Budzik, pomagającej osobom po ciężkich urazach mózgu. W ten sposób dzięki darczyńcom udało się zebrać 32 000 złotych, które zasiliły konto fundacji AKOGO?. Teraz ponownie zwierają szyki, aby przynieść wsparcie małym pacjentom kliniki onkologicznej.

Działająca od ponad dwudziestu pięciu lat fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową pomogła tysiącom podopiecznych, przybywających z całej Polski na leczenie do Wrocławia. Organizacja porywa się także na wielkie projekty, a takim była budowa Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, w którym od listopada 2015 roku leczą się mali pacjenci. Fundacja pomaga dzieciom na wiele różnych sposobów m.in. poprzez zakupy bardzo drogich leków, wyposażaniu kliniki w nowoczesny sprzęt oraz zapewniając pacjentom rehabilitację i opiekę psychologiczną.

W dniach 5-12 grudnia 2016 roku gracze z ekipy TEAM NVIDIA POLSKA i ich goście podczas internetowych streamów będą namawiać do przekazywania pieniędzy na konto fundacji. Najdłuższa, bo aż 24-godzinna transmisja rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 12:00. W projekt jest zaangażowanych ponad 20 osób, nierzadko gwiazd świata gier komputerowych, którzy wraz ze swoimi fanami postarają się zebrać jak największą kwotę, aby pomóc dzieciom walczącym z chorobami nowotworowymi.

Często szpital staje się dla tych pacjentów drugim domem na wiele miesięcy. Aby nieco oderwać ich od szarej codzienności, zostanie im również przekazany zestaw do wirtualnej rzeczywistości wraz z komputerem do jego obsługi. Akcję wspiera Virtual Dream, inicjatywa non-profit zajmującą się tworzeniem materiałów VR, która zobowiązała się dostarczyć małym pacjentom odpowiednie dla nich treści.

Podczas internetowych transmisji przewidziane są atrakcje zarówno dla miłośników e-sportu jak i klasycznych gier komputerowych (również od twórców niezależnych). Szczegółowy program wydarzenia dostępny będzie na stronie w tym miejscu.

Źródło: Nvidia

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie