Call of Duty World League pobiło rekord oglądalności

Call of Duty World League pobiło rekord oglądalności
Newsy PS4

Głośny finał Call of Duty XP to również najbardziej angażujące społeczność wydarzenie w historii serii.

Tę edycję mistrzostw w szczytowym momencie oglądało na żywo ponad 40% widzów więcej, niż w przypadku poprzednich edycji – ponad 20 milionów odtworzeń materiałów z Weekendu Mistrzostw.

Ekscytujące zwycięstwo drużyny EnVyUs nad graczami zespołu Splyce było najpopularniejszym w historii Call of Duty wydarzeniem wśród widzów. Amerykańskie i Europejskie mistrzowskie składy starły się w ostatnią niedzielę podczas Call of Duty World League Championship, prezentowanym przez PlayStation 4. Fani tłumnie obejrzeli emocjonujący niedzielny pojedynek, w którym w ramach Call of Duty XP obie bezkompromisowe drużyny rywalizowały o swoją część rekordowej, dwumilionowej puli nagród. Prowadzona w pięciu językach transmisja zebrała w szczytowym momencie przed ekranami ponad 40% więcej widzów niż poprzednie finały mistrzostw. Łącznie, materiały wideo z meczów mistrzostw Call of Duty zebrały już ponad 20 milionów odsłon.

Rywalizacja odbywała się przed wypełnionymi po brzegi trybunami, a tysiące miejsc w obiekcie Inglewood Forum wysprzedały się co do jednego. Przez cztery dni fani śledzili zażartą rozgrywkę, podczas której drużyny grające w Black Ops III starały utrzymać się w stawce. Akcję można było śledzić globalnie, online, za pośrednictwem serwisów Twitch, MLG.TV i YouTube oraz bezpośrednio z poziomu samej gry (Black Ops III PS4), przy użyciu Live Event Viewer. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu wydarzeniem na całym świecie, organizator przygotował relacje z Call of Duty World League Championship w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Activision ujawnia, że Europejczycy stanowili więcej niż 40% widowni online wydarzenia.

Inauguracyjny sezon Call of Duty World League Championship konsekwentnie gromadził fanów przez cały rok trwania. Do finałów, fani rywalizacji w Call of Duty obejrzeli łącznie 1,1 miliarda minut transmisji rozgrywek w około 100 milionach sesji.

Pula nagród CWL na przestrzeni roku wyniosła łącznie 3,5 miliona dolarów.

Źródło: Activision

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie