Wyhodowali specjalne grzyby, by stworzyć nowe słuchawki dla gracza

Cena i szczegóły.

Bloody przedstawia dwa nowe modele podświetlanych słuchawek gamingowych z hybrydową membraną – M660 i M630. Do ich produkcji wykorzystano nanowłókna pozyskiwane z hodowanej w tym celu grzybni oraz włókna węglowe. Według producenta, dzięki połączeniu zdobyczy bioinżynierii i nanotechnologii, udało się wytworzyć niespotykanie cienką, a zarazem ekstremalnie wytrzymałą membranę. Przepuszcza ona powietrze i wytwarza czysty dźwięk w pełnym zakresie częstotliwości.

Siła hybrydy

Najważniejszymi elementami Bloody M660 i M630 są hybrydowe membrany, łączące dwa materiały o różnej specyfikacji w jedną, zaawansowaną część. Środek rozwiązania został wykonany w nowatorskiej technologii M.O.C.I., która wykorzystuje wiedzę z zakresu bioinżynierii i nanotechnologii. Wynikiem tego połączenia jest niezwykle cienki materiał o ogromnej wytrzymałości, który generuje krystalicznie czyste soprany i średnie tony. Dzięki wykorzystaniu technologii High FlexEdge, zewnętrzna część membrany cechuje się dużą elastycznością oraz głębokim, mocnym basem. Bloody przekonuje, że dźwięk wytwarzany przez słuchawki M660 oraz M630 jest spójny i czysty w całym zakresie częstotliwości – od 20Hz do 20 000Hz.

Nowoczesne wzornictwo

Rusztowaniem dla całej konstrukcji jest solidny, ale niezwykle lekki pałąk z regulowaną, miękką wkładką. Dopełnieniem są nauszniki XXL z miękkiej pianki, które pozwalają uszom oddychać, jednocześnie wygłuszając dźwięki z otoczenia. M660 swoim wyglądem nawiązuje do motywów steampunk, M630 zdobi natomiast grafika odwołująca się do linii sportowych motocykli. Dzięki wykorzystaniu złącz 3,5mm jack i USB, urządzenia Bloody są kompatybilne ze wszystkimi platformami do gier.

Wielokierunkowy mikrofon

Modele M660 i M630 wyposażono w osadzony na elastycznym pałąku wielokierunkowy mikrofon o czułości -45dB i pasmie przenoszenia od 75Hz do 16 000Hz. Zbiera on dźwięki z całego otoczenia, niwelując – według producenta – niepotrzebny hałas i przekazuje dalej jedynie komunikaty wypowiadane przez gracza. Bloody dodaje, że jest on mniej podatny na szumy wywołane ruchami powietrza, jak np. szybki oddech pojawiający się podczas emocjonujących potyczek.

Słuchawki Bloody M660 i M630 można kupić w cenie już od 189 zł.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.