Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Darmowy symulator farmy już dla każdego

Jet Toast, niezależne studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, informuje o premierze Blocky Farm na systemie Android.

Urokliwym symulatorem farmy z elementami zabawy i opieki nad zwierzętami do tej pory mogli cieszyć się właściciele smartfonów i tabletów z systemem iOS. Od teraz grę będzie mógł pobrać praktycznie każdy posiadacz mobilnego sprzętu. Użytkownikom obu platform została także udostępniona najnowsza aktualizacją, która wprowadza efekty pogodowe i Dziennik Farmerski.

Jak tamagotchi

Blocky Farm to menadżer farmy, w którym głównym zadaniem gracza jest zarządzanie i rozbudowa gospodarstwa, uprawa roślin oraz hodowla zwierząt. Gra różni się od innych tytułów z tego gatunku tym, że zwierzęta wymagają dodatkowej uwagi. System zabawy z nimi jest wzorowany na kultowej zabawce z lat 90. – tamagotchi. Blocky Farm posiada elementy zręcznościowe, gdyż gracz sam pokieruje interaktywnym traktorem. Poza możliwością wymiany handlowej z pobliskim miasteczkiem i wykonywaniem zadań, gra oferuje możliwość udziału w globalnych wydarzeniach. Dają one możliwość konkurowania z innymi farmerami oraz odwiedzania ich gospodarstw.

Gra dostępna dla wszystkich

Blocky Farm daje ogromne możliwości personalizacji. W gospodarstwie może zamieszać aż 7 różnych gatunków zwierząt. Gracze mają do dyspozycji kilkanaście rozmaitych gatunków roślin uprawnych oraz wiele elementów dekoracyjnych i gadżetów dla mieszkańców farmy. Blocky Farm to gra w modelu free-to-play z mikropłatnościami, które jednak nie przeszkadzają w rozgrywce. W Apple AppStore gra została pobrana ponad 400 tys. razy i została wysoko oceniona – na poziomie 4,7/5. Od 11 kwietnia 2018 roku Blocky Farm jest dostępna także dla osób z Androidem. Tytuł można pobrać za darmo w sklepie Google Play.

Obszerna aktualizacja

Gra polskich deweloperów charakteryzuje się o voxelową grafiką. Twórcy przykładają ogromna uwagę do najdrobniejszych detali co sprawia, że gracze otrzymali produkt, który może poszczycić się piękną oprawą graficzną. Najnowsza aktualizacja gry wprowadza zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu Blocky Farm prezentuje się jeszcze lepiej. Nie są to tylko efekty wizualne. Deszczowa, wietrzna, mglista lub słoneczna aura będzie miała realny wpływ na rozgrywkę. Na przykład, podczas pięknego i ciepłego dnia uprawy będą rosły o 10% szybciej niż w innych warunkach. Do gry trafił także Dziennik Farmerski, w którym gracze znajdą zadania do wykonania, prognozę pogody, podgląd postaci oraz kolekcji unikatowych naklejek. Codzienne obowiązki sprawią, że wirtualni farmerzy będą mogli poczuć się jak prawdziwi rolnicy.

– Premiera Blocky Farm na Androidzie była dla nas absolutnym priorytetem. Jednocześnie dużą część naszej uwagi poświęciliśmy najnowszej aktualizacji, która wprowadziła efekty pogodowe. Nie mamy zamiaru spoczywać na laurach i już pracujemy nad kolejnymi elementami świata. Niedługo w grze pojawi się nowa lokacja – jezioro. Gracze zasiądą za sterami kutra i wyruszą na połów ryb. To tylko jeden z naszych wielu pomysłów na rozwój tego tytułu – dodaje Krzysztof Głodowski, jeden z programistów i współzałożycieli Jet Toast.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%