Blizzard tworzy nowoczesny obiekt na potrzeby e-sportu

Lata temu były tutaj nadawane popularne programy telewizyjne.

Blizzard Entertainment zaprezentował dzisiaj Blizzard Arena Los Angeles – supernowoczesny obiekt przeznaczony na potrzeby rozgrywek na żywo, w którym jak u siebie poczują się zarówno profesjonalni gracze oraz fani e-sportu, a także każdy, kto pragnie poczuć dreszczyk emocji płynących z rywalizacji światowej klasy zawodników. Studio Blizzard Arena Los Angeles umiejscowione jest w legendarnym kompleksie Burbank Studios, z którego nadawano niegdyś popularne programy telewizyjne. Zostało ono specjalnie przystosowane na potrzeby obsługi imprez e-sportowych, z myślą zarówno o ich uczestnikach na miejscu, jak i o publiczności zgromadzonej przed ekranami na całym świecie. Kiedy Arena rozpocznie działalność 7 października, najlepsi reprezentanci e-sportowej sceny Blizzarda dołączą do grona gwiazd, których sława rozbłysła na tej – tak ważnej w historii telewizji – scenie.

To przełomowy moment w historii e-sportu – z radością przyczyniamy się do rozpoczęcia nowej ery dla rozrywki opartej na współzawodnictwie – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. – Otwieramy podwoje Blizzard Arena Los Angeles dla fanów z całego świata i odczuwamy wielką dumę, że możemy prezentować im e-sportowe rozgrywki na tej samej scenie, na której występowały kiedyś wielkie sławy telewizji.

Blizzard Arena Los Angeles została stworzona z myślą o prowadzeniu rozmaitych imprez e-sportowych w ciągu całego roku – dzięki wielu scenom, studiom, reżyserkom oraz obiektom treningowym. Ponadto znajdować się tam będzie sklep z produktami Blizzarda, którego asortyment ma się zmieniać w zależności od odbywających się akurat wydarzeń.

Otwarcie Blizzard Arena Los Angeles dla publiczności odbędzie się w weekend 7-8 października, z okazji play-offów pierwszego sezonu Overwatch Contenders. Będzie to kulminacja pełnych napięcia rozgrywek odbywających się latem w Europie i Ameryce Północnej, podczas której wyłonimy czołowe drużyny reprezentujące wszystkie regiony.

Od 13 października arena będzie miejscem rozgrywania zawodów Summer Championship z cyklu Hearthstone Championship Tour. Czeka nas weekend wypełniony mistrzowskimi rozgrywkami, w których do zdobycia będą nagrody o łącznej wartości 250 000 dolarów. Ten globalny turniej zakończy trzeci akt HCT i wyłoni ostatnich zawodników zakwalifikowanych na mistrzostwa Hearthstone World Championship, które zostały zaplanowane na początek 2018 roku.

Początkowe bitwy finałów Heroes of the Storm Global Championship (HGC) oraz World of Warcraft Arena Championship zostaną rozegrane w Blizzard Arena Los Angeles pod koniec października. Czołowi zawodnicy w Heroes of the Storm oraz WoW Arena będą walczyć o miejsca w turniejach na konwencie BlizzCon 2017 – dorocznej imprezie gromadzącej fanów gier Blizzard Entertainment z całego świata w kalifornijskim Anaheim – która odbędzie się w dniach 3-4 listopada.

Również w tym roku grupa najlepszych na świecie graczy w Overwatch wykona na arenie swoje pierwsze kroki w drodze do sławy podczas otwarcia rozgrywek Overwatch League – będzie to zarazem początek nowej ery dla profesjonalnego e-sportu. Biorąc przykład z graczy, którzy przetarli szlak e-sportowych zmagań w Overwatch, oddziały Overwatch League reprezentujące poszczególne miasta mają nadzieję stworzyć jak najwyższe standardy współzawodnictwa.

Źródło: Blizzard

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.