BioShock trafi na tablety i smartfony. Jest pierwszy gameplay i galeria

Prace nad konwersją prowadzi studio 2K China, które odpowiada za przeniesienie na system iOS  starego hitu XCOM: Enemy Unknown.

Pierwsza odsłona serii BioShock zawita na urządzeniach mobilnych – ogłosiła dzisiaj firma 2K Games. Tytuł odpalimy na takich urządzeniach, jak: iPad 4, iPad Mini 2, iPad Air oraz na iPhone’ach 5, 5S oraz 5C.

Ponoć konwersja będzie porządna, studio 2K Games chce odwzorować BioShock na systemie iOS w najmniejszych detalach. Oczywiście nie obejdzie się bez cięć w grafice i efektach. W ramach konwersji nie zobaczymy również wydanych na duże sprzęty DLC.

Ciekawe, jak 2K China poradzi sobie ze sterowaniem, które musi być dostosowane do możliwości ekraników dotykowych. Dobrze, że studio zapowiada wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów, oby wywiązali się z danego słowa jak najszybciej. Póki co, nie znamy ceny iOS-owego BioShock, ale wiemy, że premiera tytułu nastąpi jeszcze tego lata.

Poniżej możecie zobaczyć fragment rozgrywki (dzięki serwisowi IGN) oraz pierwsze screeny, które zostały opublikowane przez 2K China. Zagracie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.